Jste příznivci benchpressu? Potom nepropásněte soutěž přímo v Příbrami

benchpressV sobotu 18. července 2015  se v Příbrami uskuteční otevřená pohárová soutěž v benchpressu a mrtvém tahu (pozvedu) pod patronací FČST (federace českého silového trojboje) s názvem Příbramský pohár 2015. Zeptali jsme se organizátora akce, Jana Sudy, na pár otázek, k této na Příbramsku ojedinělé akci.

Proč se tato soutěž koná právě v Příbrami?

Pořadatelem soutěže je příbramský oddíl Powerlifting Takis, který se již čtvrtým rokem pravidelně účastní jak národních, tak i mezinárodních závodů. Již několikrát díky dobrým vztahům s prezidentem FČST panem Liborem Hurdálkem nám bylo nabídnuto pořádaní některé soutěže.

Pro tento rok jsme se tedy stali pořadateli hned dvou velkých akcí. První již zmíněná Příbramský pohár 2015 a druhá listopadová je Mistrovství České republiky v mrtvém tahu. Příbramský pohár bude pro některé závodníky nominačním závodem pro Mistrovství světa konající se v Las Vegas v září tohoto roku. Účast přislíbilo mnoho hvězd jako například Jiří Havrda, Čestmír Šíma, Jiří Tkadlčík nebo Filip Grznár.

Kde se akce uskuteční?

MČR v mrtvém tahu se koná v listopadu, zatím není znám přesný datum. Obě akce se uskuteční ve sportovní hale města Příbrami.

Kdo všechno může soutěžit a jak se přihlásit?

Soutěžit a přihlásit se může každý příznivec silových sportů, buď v naší tělocvičně v Jáchymovské ulici, nebo on line přihláškou na www.powerliftingczech.cz či na Facebooku.

Jaké jsou kategorie?

Ženy, dorost a junioři, muži open 100 kg, muži open +100 kg, Masters.

Jaké je vstupné pro veřejnost?

Vstupné pro veřejnost je zdarma.

zdroj: red.

Odpovědět

*