Juniorská liga: Příbram hrála se Spartou smírně 1:1, trefil se Filip Řezáč

Příbram sehrála na svém hřišti zajímavou bitvu s pražskou Spartou, která skončila remízou 1:1. Hosty poslal do vedení Patrik Schick, který již postupně nabírá zkušenosti z A-týmu Sparty, za domácí srovnal o zhruba deset minut později Filip Řezáč.

1

Již po centru Nečase z levé měl strany v 6. minutě velkou šanci vytáhlý Schick, ale v malém vápně nedokázal zakončit. Na druhé straně o tři minuty později měl dobrou příležitost Junek, který proběhl po levé straně až do vápna, kde přihrával pod sebe na Řezáče, který však těsně přestřelil. Domácí měli další příležitost ke skórování ve 12. minutě, Mareš obešel několik protihráčů a byl tváří v tvář gólmanu Vorlovi. Branku však vysoko přestřelil.  Ve 35. minutě měli dobrou příležitost sparťané, potáhl si balon středem pole, přihrál do pravé strany na Jurdíka, jehož zakončení vytáhl brankář Kočí na roh.

V druhé půli udělala příbramská obrana chybu a Sparta jí s přehledem potrestala. Patrik Schick dostal namazáno přímo na kopačky a následně bez problémů překonal brankáře Kočího – 0:1. V 59. minutě se Příbrami podařilo srovnat, Filip Řezáč potvrdil pověst střelce a ve velké šanci překonal brankáře Vorla – 1:1.

Velkou šanci poslat Příbram do vedení měl Polanský v 60.minutě, ale jeho sražená střela skončila těsně vedle brány Vorla. O osm minut později se vyznamenal domácí gólman Kočí, který zlikvidoval samostatnou akci Jurdíka.

Příbram tak remizovala se Spartou Praha 1:1. Příští pondělí zavítá juniorka 1.FK do Ďolíčku, kde se střetne s Bohemians Praha 1905.

Sestavy:

1.FK Příbram: Kočí – Junek, Hlinka, Tregler, Šindelář, Ježdík (c), Mareš, Řezáč (82. Laňka), Hronek, Polanský, Mukendi (46. Brandner).

AC Sparta Praha: Vorel – Chvátal, Schick (66. Špaček), Toml, Podaný, Kulhánek, Konaté (82. Vokoun), Moravec, Nečas, Jurdík (c), Miskovič.

Zdroj: red, foto: red