K libereckému A-mužstvu míří expříbramský David Vavruška

Fotbalisté Liberce přišli po sérii tří porážek v úvodu jarní části první ligy o trenéry. Na lavičce dnes skončili Josef Csaplár s Jiřím Kotrbou, kteří tým vedli teprve od poloviny prosince. Předposlední celek tabulky na jejich místo angažoval dosavadního trenéra klubové juniorky Davida Vavrušku, který Slovan dočasně vedl už v závěru minulé sezony. 

PAR3e069a_202627_3069664

Kotrba s Csaplárem přišli do Liberce 17. prosince, kdy nahradili odvolaného Samuela Slováka. Ani pod jejich vedením se však výsledky nezlepšily a Slovan na jaře nebodoval, když podlehl Slavii i Dukle shodně 1:3 a naposledy v sobotu 0:2 Teplicím. Po poslední prohře se na něj navíc bodově dotáhl poslední Hradec Králové.

„Taková věc samozřejmě vždycky trochu překvapí, nikdo si ji nepřeje. Nicméně jsem dost starý na to, abych věděl, že když vám chybí výsledky, nekouká se na nic jiného,“ citoval Kotrbu server iDnes.cz.

„Je mi to líto, ale nechtěl bych mé pocity nyní ventilovat. Za prvé nejsem člověk, který by před někým brečel, a za druhé je to skutečně jen má vnitřní záležitost, se kterou se nechci s někým dělit,“ řekl pro iSport.cz.

Proti němu a Csaplárovi podle něj hrál nedostatek času. „Sedm hráčů základní sestavy mělo dlouhodobější potíže, ať už zdravotní nebo že nehráli. Na každém tréninku jsem ale viděl, jak se pomaloučku zlepšují. Samozřejmě nám chyběly i body. Kdybychom dokázali bodovat alespoň jednou, tak by to bylo o něčem jiném. Chyběl nám čas,“ dodal Kotrba.

Nástupcem trenérské dvojice Kotrba – Csaplár bude expříbramský David Vavruška

Jejich nástupcem se stal dvaačtyřicetiletý Vavruška, jenž v Liberci pracuje od června 2013 jako trenér mládeže. Loni v dubnu převzal první tým poté, co se Jaroslav Šilhavý dohodl na angažmá v Jablonci. V šesti zápasech získal s Libercem 10 bodů a dovedl ho do Evropské ligy. Následně se znovu vrátil k juniorce. V letech 2011 a 2012 úspěšně působil v Příbrami.

Vavruška si je vědom, že nyní ho čeká těžký úkol, ale věří, že Liberec v nejvyšší soutěži zachrání. „Všechny soukromé záležitosti a starosti nás všech musí stranou. Jsme v situaci, která je složitá, ale nikoli neřešitelná. Dostali jsme se do ní sami a sami ji musíme zvládnout. Všichni musíme pracovat ne na sto, ale na sto padesát procent. Věřím, že to zvládneme,“ řekl nový trenér Slovanu pro klubový web.

Šestapadesátiletý Kotrba před příchodem na sever Čech působil jako generální manažer Českých Budějovic, kde skončil předloni v květnu. Vedle Dynama trénoval také Cheb, Žižkov, Jablonec, Příbram, Olomouc, pražskou Spartu, Brno a národní tým do 21 let.
Dvaapadesátiletý Csaplár v Liberci působil už v letech 2001 až 2003 a v roce 2002 se společně s Ladislavem Škorpilem podílel na prvním mistrovském titulu Slovanu. Vedl také Příbram, Slavii Praha, Žižkov a vyzkoušel si i zahraniční angažmá v Panioniosu Atény a polské Wisle Plock. Také on vedl mládežnické reprezentace.

Zdroj: red, ČTK, foto: red

Odpovědět

*