Klasik duatlon Příbram se blíží a pozná další vítěze

dtpribram-18-370x297Jste milovníky běhu v kombinaci s jízdou na kole? Pokud ano, tak pro vás máme jasný program na neděli 6. září. V rámci Českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu CZECHMAN TOUR 2015 se chystá příbramská zastávka pod názvem Klasik duatlon Příbram.

V okolí areál Nové Rybníku „Nováku“ budou připraveny tratě pro několik věkových i výkonnostních skupin. Pro děti od 5 do 15 let bude připraven závod, který bude kombinovat běh a jízdu na kole. Závod žáků je zároveň mistrovstvím ČR v duatlonu. Těšit se můžete také na vložený dětský závod ve sprintu MTB duatonu.

„Chtěl bych tímto do Příbrami na závod Klasik Duatlon pozvat všechny příznivce triatlonu a duatlonu. Máme připraveny tratě mistrovského závodu MČR žactva s tím, že jsou plně uzavřené, tedy bez silničního provozu. Kategorie osmi, devíti a desetiletých pojedou na MTB kolech, kategorie mladších a starších žáků mohou jet na kolech silničních. Myslím, že jsme připravili krásné rychlé tratě tak, aby si všichni užili závod v areálu Nového rybníka,“ řekl ředitel závodu Radek Eliáš.

Druhým vrcholem dne bude duatlonový závod pro duatlonisty „hobíky a ostatní sporťáky“. Na přihlášené do této kategorie čeká 5 km běhu, 20 km na kole a na závěr opět 5 km běhu. Vývěr kola je libovolný a pojede se na částečně uzavřené cyklistické trati.

Do Příbrami se chystá mimo jiné i německá triatletka světového formátu Ulrike Schwalbeová, štafetu vytvoří cyklista František Paďour, závodící za italský profesionální team,v běhu jej doplní další tajemný „běžecký“ rychlík. Jinak se do závodu mohou registrovat také štafety a týmy.

Celým příbramským duatlonovým dnem bude přítomné provázet bavič triatlonového světa Josef Svoboda

Posledním a hlavním závodem v areálu „Nováku“ je Klasik duatlon Příbram . Prezentace na tento závod bude probíhat na místě od 8 – 11 hodin a nebo již nyní na webu pořadatelského klubu triklubpribram.cz. Velkým zpestřením pak budou závody 3členných štafet. V hlavním závodu čeká na sportovce 5 km běhu, 60 km jízdy na kole a na závěr 15 km běhu.

Pořadatel celé akce je Tri Klub Příbram. Více Info na webu nebo u pořadatelů: Petr Švarc 602482121, Radek Eliáš 603293362 – www.triklupribram.cz

Mistrovské závody žákovských kategorií startují v 9 hodin. Hlavní závod je na programu ve 12:30, OPEN závod pak startuje o pět minut později.

Zdroj: red.

 

Odpovědět

*