Klec, která snům nohy dává

alkaALKA, o.p.s. dne 10.12.2015 slavnostně zahájila provoz již třetí „klece“,  v níž poskytuje speciální rehabilitační metodu využívající oblek Therasuit®. Velmi žádanou terapii je možné v Alce absolvovat již od roku 2012 a počet zájemců o ni dlouhodobě převyšuje kapacitu.

„Aktuálně registrujeme několik desítek čekatelů na tuto službu. Jsme jediný poskytovatel v ČR, který ji nabízí za opravdu velmi dostupných finančních podmínek. Jde nám o zpřístupnění této metody co nejvíce lidem“, říká Šárka Hájková, ředitelka ALKY.

Třetí klec umožní zařazovat i klienty, u kterých dojde k akutní potřebě využít tuto terapii a prodlení by výrazně zhoršilo jejich šanci na zlepšení stavu a zároveň ji budou moci fyzioterapeuti využívat i v rámci běžné fyzioterapie.

„Therasuit je pro mě možností, jak propojit vše, co mohu z hlediska své odbornosti klientovi nabídnout“, říká fyzioterapeutka Sandra Oudová a její kolegyně dodávají: „je pro nás radost sledovat pokroky klientů, ke kterým dochází při intenzivní terapii opravdu velmi rychle. Neexistuje metoda, která by v tomto Therasuit překonala.“

Třetí klec byla pořízena díky daru GE Money Bank, provoz terapie dlouhodobě podporuje nadační fond Avast a nadační fond J&T. Bez dárců by nebylo možné službu za tak výhodných podmínek poskytovat, velmi jim děkujeme za podporu.

ALKA, o.p.s.

alka2

Zdroj: red.

Odpovědět

*