Krásné oči, ohyzdné obrazy již zítra v D klubu

Již zítra, tedy ve středu 28. ledna, zahrají herci z Malého svatohorského divadélka Gymnázia pod Svatou Horou Příbram svoje představení „Krásné oči, ohyzdné obrazy“ v příbramském D klubu. Hra měla premiéru loni v květnu a jejím autorem je Mario Vargas Llosa. Peruánský spisovatel žijící v Anglii (nar. 1936) napsal hru v roce 1993 a týž rok byla přeložena do čeština. Hru přeložil Miloslav Uličný. Původně se jedná o inscenaci rozhlasovou. Její převedení na jeviště však není tolik složité.

Divadlo a kino (2)

Tři lidé a pohovka

Ve hře vystupují pouze tři osoby, dva muži a jedna dívka. Homosexuálního kritika umění ztvárňuje Tomáš Bílek, mladíka Rubéna, se kterým se kritik seznámí na vernisáži a ze kterého se postupně vyklube mstitel hraje Michal Moravec a dívku Alici, jež kvůli nemilosrdné kritice svých obrazů spáchala sebevraždu zpodobňuje Zuzana Kubátová. Oč je téma náročnější, o to jednodušší je samotná scéna, která představuje v zásadě malý byt v hlavním městě Peru, Limě. Pohovka, stůl, křeslo, obraz na stěně, lahev alkoholu – víc nic. Hra jako stvořená pro intimní klubové prostředí. Režijní taktovky se ujal herec příbramského divadla A. Dvořáka Robert Tyleček.

Hra začíná v 18 hodin, vstupné činí 80 Kč, kapacita je omezena, takže je doporučeno si místa rezervovat telefonicky přímo v D klubu na čísle 326 531 229.

Odpovědět

*