Květnové akce v Knihovně Jana Drdy Příbram

KJD_KvětenV květnu se máte opět v Knihovně Jana Drdy Příbram na co těšit! Hned ve středu 4.5. proběhne již třetí komentovaná vycházka s názvem Poznej svoje město. Knihovna si připravila také program pro školy a široká veřejnost se může těšit například na netradiční čtení na netradičních místech.

 

 

 

 

Středa 4.května: Poznej svoje město

Třetí komentovaná vycházka vás zavede do příbramských parků (bývalá Střelovna), na Novou Hospodu (památník obětem 2. světové války) a k pramenům Kocáby.

Od 9 a 15.30 hodin.

 

Středa 4.května: Pro školy: Den s Antonínem Dvořákem

„Hudba inspirující“ – hravé setkání s akademickou malířkou Věrou Krumphanzlovou na téma Hudba jako zdroj inspirace pro výtvarné umění.

Pobočka ZŠ Školní.

Od 13 hodin.

 

Středa 11.května: Noc literatury 2016

Netradiční čtení na netradičních místech. Hostem večera bude Robert Tyleček, herec příbramského Divadla Antonína Dvořáka, který bude od 19 hodin číst z knihy Boží hora.

Dvůr Knihovny Jana Drdy (při nepřízni počasí ÚP pro děti).

Od 17 do 20 hodin.

 

Úterý 17.května: Dějiny umění: Český surrealismus

Mgr. Jana Froňková vám přiblíží život a dílo Jindřicha Štýrského, Toyen, Františka Muziky, Josefa Šímy, Mikuláše Medka a mnoha dalších našich surrealistů.

Sál Knihovny Jana Drdy.

Od 17 hodin. Vstupné: 30,- Kč.

 

Pondělí 23.května: Pro školy: Karel IV a já: obrazy ze života Karla IV.

Vyprávění s Martinem Hakem. Vypravěč je jako rybář v loďce. V moři příběhů hledá takové, které nutí k zamyšlení. Naučí vás nahodit udici a ulovit příběh, který bere dech, otevírá srdce a přináší změnu.

Více zde

Pobočka ZŠ Školní.

Od 10 hodin.

Zdroj: red., autor: Karel H. Šťastný

Odpovědět

*