Ladislav Erdélyi: MMA si zaslouží respekt a pochopení veřejnosti

IMG_2890Jak jsme již v pátek informovali na příbramském GCF CHALLENGE: Back in the Fight 4 bude zápasit aktuálně nejstarší zápasník asociace GCF Ladislav Erdélyi starší. Bez dvou let padesátiletý zápasník je zároveň trenérem domácích borců a také spoluorganizátorem večera. My Vám s ním přinášíme nyní jako první exkluzivní rozhovor.

Co Vás vede k tomu, abyste v tomto věku zápasil?

V tomto věku, což je 48 let, je to tak trochu v ČR co se týče přímo zápasů MMA ojedinělé. Ale nejsem sám. Musím zmínit zápasníka a skvělého sportovce, Ivana Ivanku staršího. Ivan sám ve věku 48 let aktivně tvrdě trénuje, a taktéž ve věku 47 let udělal svůj zatím poslední skvělý zápas v Liberci, právě ve stylu MMA. Abych tedy konečně trochu konkrétněji odpověděl na danou otázku, tak hlavní je to, že se mi chce zápasit a dělám to pro rozvoj tohoto velmi náročného sportu, tady u nás v Příbrami, ale hlavně i celkově v naší republice.

Tento sport si zaslouží pozornost, respekt, úctu a především pochopení, široké veřejnosti. Také chci dát motivaci lidem, kteří si nejsou jisti, jestli by vůbec zvládli fyzickou náročnost tréninků, která je nedílnou součástí tohoto skvělého sportu. Jde mi tedy o to, být aktivně součástí dění a rozvoje MMA v České republice, což nutně nemusí znamenat, že musím zápasit.

Jakým stylem a jak často trénujete?

Trénuji každý den tak, jak mi to dovolí vše ostatní v mém životě, víkendy netrénuji. Trénink se skládá, ze silově vytrvalostní přípravy, kterou trénuji formou fit cross, ale s menšími úpravami , dále pochopitelně neustálé vybrušování technik ve směru k MMA a pochopitelně sparing. Pokud jde o tréninky v přípravě na zápas, tak se jedná o dvoufázové tréninky denně, rozvrhnuté tak, aby tělo mělo aspoň trochu času zregenerovat, ale do toho musíte započítat vyváženou stravu, atd.

Víte, že jste aktuálně nejstarším zápasníkem v asociaci GCF?

Ano, vím to. Jsem si toho vědom.

Na svůj věk máte úžasnou postavu, jaké k ní vede tajemství?

Děkuji, ale tajemství to není žádné. Držím se základních věcí, a tvrdě na sobě makat.

Co víte o svém soupeři?

O svém soupeři vím to, že je tvrdej, mladej a chce vyhrát, takže to bude boj.

Připravujete se na něj nějak speciálně, co se týče taktiky?

Na svého soupeře Daniela Šimka, se nijak zvlášť nepřipravuji. Taktika pochopitelně v základních rysech je, ale mě se na MMA líbí právě to, jak je to komplexní sport, a ani se nenadějete a vše je to jinak.

Zdroj: red.

Odpovědět

*