Lampionové průvody na Příbramsku

lampiónový průvodV Rožmitále pod Třemšínem nebo na Dobříšsku už lampionové průvody probíhaly během měsíce října. Kdo si jich však neužil dostatek, vyrazte na další lampionové průvody, kde probíhají i soutěže o nejhezčí či nejzajímavější lampion, nebo kde můžete vidět i svatého Martina na bílém koni.

V Zalánech se můžete zúčastnit průvodu v pátek 6. listopadu. Sraz je v 18:00 hodin u hasičárny.

V sobotu 7. listopadu přijďte do Vranovic, kde se bude od 17:00 hodin konat průvod od OÚ. součástí vranovického průvodu bude i položení věnce u pomníku a soutěž o nejhezčí lampion.

Ve stejný den, v sobotu 7. listopadu, proběhne lampionový průvod i v Hudčicích u Březnice. Sraz je v 18:00 hodin před hospodou Montana. Součástí je soutěž o nejzajímavější lampion. Těšit se můžete i na tradiční pohoštění.

Ve Hvožďanech se uskuteční Svatomartinský lampionový průvod ve středu 11. listopadu od 18:00 hodin. Sraz je před OÚ.

Ve středu 11. listopadu se můžete těšit na lampionový průvod i v Příbrami. Průvod nazvaný „Putování se světýlky za svatým Martinem“ startuje v 17:00 hodin z nádvoří dolu Marie přes náměstí 17. listopadu na spodní část náměstí T. G. Masaryka, kam přijede svatý Martin na bílém koni. Pro děti i dospělé budou připraveny stánky s občerstvením.

V sobotu 14. listopadu v 17: 00 hodin můžete s lampionem vyrazit od kapličky ve Věšíně.

Netradiční lampionový průvod, lépe řečeno slavnost světla se bude konat i ve středu 18. listopadu v Milíně, aneb „Pochod malých broučků“. Pokud nemáte lampion, vezměte si baterku nebo jiné svítidlo a na sebe. Požadovaný oblek, pro děti, je kostým broučka nebo jiného hmyzu. V plánu je procházka, osvětlená noční broučí kontrola, teplý čaj na zahřátí, úkoly za odměnu i překvapení. Start je u Centra volnočasových aktivit.

Zdroj: red., autor: Lucie Jeníčková

Odpovědět

*