Lidé stále mají zájem o lyžování, místy leží až 90 centimetrů sněhu

Lidé ve středních Čechách mají stále zájem o lyžování. Lyžuje se ve střediscích Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku, Chotouň a Šibeniční vrch u Prahy. ČTK to zjistila v anketě mezi provozovateli středisek.

ski příbram

„Lidí je malinko míň, ale rozhodně se tady nenudíme. Fronta je o něco menší, ale plno je,“ řekl ČTK provozovatel chotouňského areálu Jan Němeček. Na sjezdovce je podle něj ještě 80 až 90 centimetrů sněhu, ráno je spíše namrzlý a odpoledne měkčí. „Myslím, že do konce března ještě bez problému pojedeme,“ dodal Němeček.

Také v největším krajském středisku Monínec byla víkendová návštěvnost dobrá, v sobotu podle provozovatele Jaroslava Krejčího přišlo kolem 700 lidí. „V noci jsme něco přisněžili, pořád máme asi 90 čísel sněhu. Máme ambici jezdit do konce března jako každý rok, uvidíme, jaký bude zájem lidí,“ řekl ČTK.

Na Šibeničním vrchu leží asi 30 centimetrů sněhu. „Teď přecházíme na jarní březnový režim, takže lyžujeme jen o víkendech,“ uvedl provozovatel Jan Zenkl. Pokud podle něj přijde malé ochlazení, lyžovat se tam bude ještě příští víkend.

Zdroj: ČTK, foto: red

Odpovědět

*