Lidé v opravené ulici v Příbrami si stěžují na vlhkost v domech

Někteří lidé z Mariánské ulice v Příbrami si stěžují na vlhkost v domech. Příčinu vidí v nedávné rekonstrukci ulice, podle nich nebyla provedena správně. Radnice se stížnostmi zabývala a dospěla k závěru, že odpovědnost za škody není na straně města. Poukazuje na to, že domy nejsou odizolovány. Lidé by se podle ní měli svých nároků případně domáhat soudní cestou, řekl dnes novinářům starosta Jindřich Vařeka (ANO). Někteří opoziční zastupitelé postoj města kritizují.

data=U4aSnIyhBFNIJ3A8fCzUmaVIwyWq6RtIfB4QKiGq_w,ReJ3xDVYZuEdk6d5W1xwNJEXevYvNliaGLkJjSw6xee-Qu-fj6dYnOlyBz3qIiqZLuW5NBio9eRDuD0cmYJtDVGJ0Nsl0Jc8O2n6j8FTLgzpTwGD9Xu_BYOAqBH0IkMMxIlkbpiGAonSCdfADni8KgWpM0sVEsOZ_finKK3NnaiZ

Mariánská ulice byla opravena za bývalého vedení radnice, práce tam skončily v polovině roku 2013. Místní lidé tvrdí, že voda se jim při deštích dostává do budov přípojkami vysypanými žulovou drtí. „Po rekonstrukci Mariánské ulice nastala situace, že se mi dvě hodiny po dešti zaplavil sklep. Normálně mi ze zdi vytékala voda a měl jsem pět sedm milimetrů na podlaze,“ řekl ČTK jeden z obyvatel František Stoklasa. Radnice s ním prý problém řešila a nechala mu udělat ve sklepě drenáž, aby voda odtékala, vlhkost zdí se ale neztratila.

„Jedná se o domy, které podle zjištění znalce nemají provedené vlhkostní izolace, jsou to budovy vystavěné starými technologiemi, tudíž je velmi sporné, v důsledku čeho se ta zvýšená vlhkost objevila,“ namítl radní Václav Dvořák (ANO), podle nějž radnice problém nehodila za hlavu a absolvovala s lidmi řadu jednání. Další z postižených obyvatel Pavel Hudík ale tvrdí, že k němu město nikdy nikoho neposlalo. Radní mají podle něj k dispozici špatné informace.

Radnice se necítí být odpovědná za škody

Vedení města se podle Vařeky rozhodlo postupovat podle doporučení advokátní kanceláře a odepsalo stěžujícím si lidem, že se radnice necítí být zodpovědná za škody, které vznikly v Mariánské ulici. Pokud budou lidé trvat na stížnosti, musí podle Vařeky postupovat soudní cestou. Stoklasa uvedl, že tak nejspíš učiní. „Když to nepůjde jinak, tak asi budeme muset,“ dodal.

Opozičnímu zastupiteli za Šanci pro Příbram Petru Karešovi se postoj radnice nelíbí. „I kdyby to byla věc, která by se města netýkala, tak bych považoval za vhodné, aby starosta vahou své osobnosti chtěl pomoct při řešení problému. Tohle ale byla stavba financovaná městem, ulice je města a dochází k poškození majetku města,“ míní. Radnice by podle něj měla buď situaci napravit na své náklady, nebo k tomu případně donutit firmu, která ulici opravovala. „To je ale otázka smluv,“ řekl Kareš.

Zdroj: ČTK, red, foto: google – maps

Odpovědět

*