Lucie Pudilová má další cenný skalp

fullsizerender-10Šampionka GCF Lucie Pudilová pokračuje ve své MMA krasojízdě a na svém kontě má další vítězství, pro které si tentokrát se svým trenérem Ladislavem Erdélyim zaletěla do Finské Imatry.
„Cestování bylo tentokrát náročné. Letěli jsme dvě hodiny do Helsinek, a poté jsme museli cestovat 270 km do Imatry. Nejhorší na tom bylo že tentokrát se cestovalo v den vážení. Váhu jsme tedy museli řešit nepřetržitě a to i v době cestování,“ vysvětlil trochu nestandardní situaci trenér Lucie Pudilové Ladislav Erdélyi. Ta nakonec navážila po příjezdu na první pokus a splnila tak váhový limit, který byl pro souboj stanoven. Jeho limit byl 61,2 kg.
Právě váha bývá při zápasech velmi důležitá. Zápasníci se váží den předem, do limitu svou váhu shazují, a poté během čtyřiadvaceti hodin, které do souboje zbývají, váhu zase nabírají. „Ano je to tak. Lucka nastupovala do oktagonu o pět kg těžší než tomu bylo při vážení. Hmotnost nabrala především do svalů,“ potvrdil Erdélyi.
Soupeřkou na severu Evropy byla Lucii Pudilové domácí celebrita Eeva Siiskonen. „Od začátku jsem věděla, že Eeva Siskonen dá do zápasu všechno. To že zápasila doma to jen podtrhovalo. Já jsem však po svém posledním zápase ve Skandinávii zapracovala na své duševní stránce a před zápasem jsem cítila, že se to podařilo,“ řekla Lucie Pudilová. Pro příbramskou bojovnici, to byl první zápas po zisku titulu premiérové šampionky GCF. Se svým trenérem se na tento zápas tvrdě připravovala přes dva měsíce a to nejen fyzicky, ale také duševně, což je dle slov jejího trenéra velmi důležité.
Lucka by mohla jít do UFC
Hlavní zápas prestižního Carelia Fight 12 byl od počátku atraktivní, odehrával se převážně v postoji a Lucie domácí soupeřku tlačila svými přesnými údery. I proto se možná Finská bojovnice rozhodla ve druhém kole, zkusit přesunout boj na zem, to se ji však stalo osudné. V průběhu druhého kole ji totiž Lucie Pudilová nasadila techniku Armbar a zkušená Siiskonen byla nucena zápas vzdát. „V zápase jsem cítila opravdovou koncentraci. Tato soustředěnost začíná už na tréninku a musí se mnou vejít i do šatny. Hned od začátku zápasu jsem věřila tomu, co jsme natrénovali. Byl to tvrdý a čistý boj. Děkuji lidem co mi pomáhají, soupeřce a především mým fanouškům,“ vyprávěla Pudilová, která by se mohla stát dalším českým zástupcem v prestižní UFC.
Nakročeno k tomu rozhodně má. „Lucka se neustále zlepšuje, což jsem viděl i v tomto zápase. Největší radost mám z toho, jak se postavila k předešlému kempu na tento zápas. Není nutné se zmiňovat o kvalitách Eevy Siiskonen, která je velmi zkušená. Lucka se však držela základního game planu. Jsme rádi, že jsme měli možnost zápasit v hlavním zápase prestižního Carelia Fight 12 a reprezentovat zde naše město a naši zemi,“ uzavřel Ladislav Erdélyi.
Zdroj: red.

Odpovědět

*