Lyžařské areály hlásí ideální podmínky, na Monínci leží 80 centimetrů

Lyžaře ve středočeských areálech čekají dobré podmínky, V provozu jsou Monínec u Sedlce-Prčice na Příbramsku, Chotouň a Šibeniční vrch u Prahy. Na svazích jsou desítky centimetrů sněhu a ranní mrazy umožňují provozovatelům pravidelně dosněžovat, zjistila dnes ČTK.

ski příbram

Na Šibeničním vrchu leží na sjezdovce zhruba 30 až 40 centimetrů sněhu. Podle provozovatele Jana Zenkla jsou podmínky pro lyžování ideální. „Návštěvnost už je nižší, ale v provozu budeme určitě ještě deset dní,“ uvedl Zenkl.

V největším krajském středisku Monínec je na svahu 80 centimetrů sněhu a podle správce střediska Jaroslava Krejčího je zde zatím i možnost večerního lyžování.

Provozovatel chotouňského areálu Jan Němeček odhaduje, že vzhledem k perfektním podmínkám a počasí bude vlek v provozu ještě měsíc. „Na svahu je 80 až 90 centimetrů sněhu a návštěvnost slušná,“ řekl ČTK.

Mimo provoz je naopak sjezdovka v Kvasejovicích u Sedlce-Prčice, která je závislá na přírodním sněhu. Zavřený v této sezoně zůstává i příbramský areál Padák, kde se nepodařilo prodloužit nájemní smlouvu.

Zdroj: ČTK, foto: red

Odpovědět

*