Malý kluk v jiném světě, to je motokrosový talent Radek Větrovský

RadečekČas plyne jako voda, a mladý příbramský motokrosový talent Radek Větrovský oslavil od našeho posledního článku další narozeniny. Dnes je Radečkovi třináct let a jeho působení na poli motokrosu v nižší kategorii 65 kubíků je již minulostí. Mladý sportovec se rozkoukává mezi staršími, a jeho program je opravdu nabitý.

Jak jsme již informovali v minulém článku, (odkaz zde: http://www.pribramzije.cz/na-pribramsku-zije-uspesny-reprezentant-v-motokrosu-je-mu-teprve-12-let/), Radeček začátkem roku podepsal smlouvu s belgickým juniorským týmem KTM – Diga Junior racing team. Stal se tak nejmladším jezdcem, kterého kdy tento slavný tým angažoval. Pro mladého talenta je to obrovská prestiž, ale na druhou stranu i velký tlak a závazek vůči belgickému klubu, aby se zde udržel.

V úvodu jsme již zmínili, že Radek přešel do vyšší kategorie, tedy 85 kubíků. Tento rok pro něj tedy zřejmě nebude ve znamení zlatých medailí, ale naopak náročnou přípravou, aby ten příští rok, pohárové příčky opět obsazoval.

Radeček tráví většinu času na cestách

Když máte například malého fotbalistu, odtrénuje si co má, a každý den se vrací domu. To neplatí u profesionálního motokrosu. Doma tráví Radeček maximálně tři dny v týdnu, z čehož polovinu tvoří škola, a druhou polovinu zase jen tréninky. Ty probíhají po všech možných místech v České republice i Evropy. Každý čtvrtek či pátek odjíždí Ráďa na české či evropské závody. Škole se věnují mladí závodníci mezi závody a po tréninkách, a to samostudiem. A nejde jen o naši zemi. Radeček se například nedávno vrátil ze třítýdenního soustředění na Sardinii, kde se tvrdě připravoval na sezonu.

Jedním z nejbližších závodů, kterého ho čekají, je mistrovství světa v Rusku, nedaleko známého olympijského střediska Soči. Na prestižní závod jeden reprezentovat českou republiku v doprovodu svého trenéra Jana Froňka, i otce Radka Větrovského.

Radeček je sportovec s velkým S. Zatímco jeho vrstevníci vysedávají převážně u počítačových her, on náročně trénuje, a úspěšně reprezentuje naši zemi. O jeho dalším úspěchu a životě vás budeme i nadále informovat.

 

Zdroj: red., autor: Jitka Doubravová

Odpovědět

*