Maminky, přijďte se podívat. Nemocnice v Příbrami otevírá novou porodnici

Ve čtvrtek 20. července po oficiálním otevření nové porodnice bude mít možnost k podívání se na nové prostory i široká veřejnost. K tomu je vyhrazen čas od 16 do 18 hodin, kdy novým oddělením bude provázet místní personál, který zodpoví i případné dotazy. Všichni jste srdečně zváni.

Již ve čtvrtek 20. července dojde ke slavnostnímu otevření nové porodnice Oblastní nemocnice v Příbrami. Ještě před spuštěním ostrého provozu má možnost prohlídky nových prostor i veřejnost. Od 16 do 18 hodin budou v porodnici připraveny sestřičky a porodní asistentky, které zájemce novým oddělením provedou. K nahlédnutí bude například i operační sál pro císařské řezy, kam se běžně nikdo kromě lékařského personálu a pacientek nepodívá.

Kromě modernizované lékařské techniky a lepšího zázemí pro personál se výrazně zlepší i komfort pacientek. Sprchové kouty v koupelnách porodních pokojů jsou vybaveny masážními tryskami a jeden z nich dokonce i vanou. Kapacita poporodního oddělení se rozšíří o 10 lůžek. Na těchto pokojích bude možný i pobyt otce.

„Podle mne je základem hezkého porodu oboustranná důvěra, komunikace a respekt. Na nás je zhodnocení rizik a ohrožení jak pro matku, tak pro dítě a pokud to stav umožní, dáváme prostor pro naplnění předporodních představ a přání,“ říká primář Gynekologicko – porodnického oddělení MUDr. Petr Chudáček.

Prostory nové porodnice se nacházejí ve 3. a 4. patře pavilonu D4 v Oblastní nemocnici v Příbrami a pro veřejnost budou otevřeny ve čtvrtek 20. července 2017 od 16 do 18 hodin. Bližší informace budou k dispozici na hlavní recepci nemocnice v pavilonu C.

Přijďte se přesvědčit na vlastní oči, proč je příbramská porodnice stále častěji využívána i rodičkami z jiných regionů.

Zdroj: red., autor: Dobříšsko

Odpovědět

*