Město vypoví smlouvu Dirtechu i TV Fonce, obě smlouvy jsou nevýhodné

Příbramská radnice vypoví smlouvu se společností Dirtecho Media, která ve městě pronajímá reklamní plochy na sloupech veřejného osvětlení. Podle radního Václava Dvořáka (ANO) jsou obchodní vztahy s touto firmou pro město nevýhodné, společnost prý navíc porušovala smlouvu. Ředitel Dirtecho Media Václav Chmelař to odmítl. Podobně radnice vypoví smlouvu i s regionální televizí Fonka.

5Dvořák uvedl, že firma Dirtecho Media měla z reklamních ploch zhruba desetinásobek toho, co platila za pronájem městu. Radní se rozhodli smlouvu vypovědět a vyhlásit novou soutěž na pronájem reklamních ploch. Chmelař podotkl, že je důležité si uvědomit to, že jeho firma zvítězila ve výběrovém řízení. „My jsme ty sloupy nezískali jen tak náhodou,“ zdůraznil. Podobně by se podle něj mohlo napadnout jakékoliv výběrové řízení. Zda se Dirtecho Media přihlásí do nového tendru, Chmelař neřekl. „Určitě je to otevřená věc,“ uvedl.

Radní se pro výpověď rozhodli po prostudování kontrolních zpráv za loňský rok. „My jsme se na radě dohodli, že nejlepší bude tu smlouvu vypovědět. Určitým momentem může být i to, že Dirtecho smlouvu porušovalo,“ uvedl Dvořák bez dalších podrobností. Chmelař to popřel. „Není to pravda, podmínky smlouvy jsme neporušili,“ zdůraznil.

Fonka chtěla paušálně 50 tisíc

0140905105144Podobně chce radnice vypovědět i smlouvu s regionální televizí Fonka. Podle starosty Jindřicha Vařeky (ANO) jí město platilo měsíční paušál 50.000 korun a další částky za jednotlivé reportáže. Televize měla například odvysílat varovné informace v případě krizové situace. Vařeka poukázal na to, že město má k dispozici auta s megafony a navíc veřejnoprávní stanice mají podle něj povinnost podobná hlášení zveřejnit a není třeba jim nic platit.

Zdroj: red, ČTK, foto: red

Odpovědět

*