Mezinárodní den seniorů: Nejaktivnějším seniorem se stala Ludmila Kubíčková

01Na první den v měsíci říjnu připadá každoročně Mezinárodní den seniorů. Letos poprvé tento svátek oslavili společně také senioři v Příbrami. Na náměstí 17. listopadu se jich sešlo na několik stovek. Na podiu během bohatého kulturního programu vystoupili zpěváci seniorům důvěrně známí – Karel Štědrý, Pavlína Filipovská nebo Jiří Helekal. V závěru odpoledne předvedl svoji show i moderátor a herec Jiří Krampol. 

Mezinárodní den seniorů se v Příbrami slavil letos vůbec poprvé. „Zatímco například Mezinárodní den dětí nebo Den matek jsou všeobecně známými svátky, na seniory se v tomto směru tak trošku zapomínalo. Ale i oni mají svůj svátek, který letos mohli se svými rodinami a přáteli oslavit společně,“ uvedla k akci místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková s doplněním, že během odpoledne si senioři mohli nechat díky příbramské nemocnici změřit tlak, cukr a cholesterol. Návštěvníci si mohli také pohladit psy speciálně cvičené na canisterapii. Na místě byl i informační stánek příbramského Senior Pointu a chybět nemohla ani Seniorská kavárna.

U příležitosti dne seniorů byla také oceněna, a to jako nejaktivnější senior Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbrami, paní Ludmila Kubíčková. Certifikát a drobné ceny převzala z rukou místostarostky Aleny Ženíškové a ředitele Centra sociálních a zdravotních služeb Jana Konvalinky.

Kromě známých umělců se divákům představily také Příbramské mažoretky, taneční klub R.A.K., Bobcats cheerleaders a orientální tanečnice ze Sokola Příbram. Vše pod moderátorskou taktovkou Zbyňka Louckého. „Bylo krásné pozorovat, jak nejen naši starší spoluobčané, ale i jejich děti, vnoučata a přátelé se dobře baví, užívají si slunečného odpoledne a jsou spokojení. První ročník oslavy dne seniorů se opravdu povedl, s akcí počítáme i pro příští rok,“ doplnila místostarostka.

Na Svátku seniorů se kromě města Příbrami podílel Středočeský kraj, Centrum sociálních a zdravotních služeb města Příbrami, Senior Point a Oblastní nemocnice Příbram a.s.

19-ludmila-kubickova

Zdroj: red., autor: Pavlína Svobodová

Odpovědět

*