Místo doktora Šedivého bakalář Strakula, nové vedení radnice jmenovalo šéfem PS volebního manažera ANO

Příbramští radní jmenovali do vedení pečovatelské služby Dušana Strakulu, který má organizaci řídit do jejího avizovaného sloučení s dalšími sociálními a zdravotnickými službami ve městě. Novinářům to včera řekl starosta Jindřich Vařeka (ANO). Opozice tento krok kritizuje, zastupitel za ČSSD a bývalý starosta Josef Řihák se chce vedení města ptát, jaké má Strakula odborné předpoklady. Podle dostupných informací totiž pracoval několik let pouze jako manažer call centra v jedné telekomunikační společnosti.

dps

Podle Řiháka nemá Strakula potřebné vzdělání ani zkušenosti

Podle Řiháka se jedná o odměnu za práci, kterou Strakula odvedl v komunálních volbách pro vítězné hnutí ANO. Vařeka kritiku opozice odmítá a tvrdí, že Strakula dostal šanci díky schopnostem, které prokázal. Původně se s ním počítalo do odboru kanceláře města. „Doba pokračuje a ukázalo se, že na tomto místě bude daleko platnější,“ řekl Vařeka k angažmá Strakuly v čele pečovatelské služby.

Jak bylo již uvedeno, Strakula působil několik let v oblasti telekomunikací, ale má také bakalářské vzdělání zakončené závěrečnou zkouškou z pedagogiky a psychologie na soukromé vysoké škole.

Místo doktora Šedivého bakalář Strakula

Šéfem pečovatelské služby byl za bývalé éry ČSSD a ODS tehdejší místostarosta MUDr. Ivan Šedivý (ODS), kterého noví radní za ANO a TOP 09 loni v prosinci odvolali. Organizaci poté dočasně řídila její ekonomka, podle místostarostky Aleny Ženíškové (ANO) to však pro ni bylo velmi náročné. „Od počátku byla domluva, že je to přechodný stav,“ podotkla Ženíšková.

Jmenování Strakuly je podle Vařeky řešením krizové situace. Funkce se ujme 1. března a od 1. července se počítá se vznikem nové zastřešují organizace Centrum zdravotních a sociálních služeb, do níž se má letos sloučit několik příspěvkových organizací. Pod jednou hlavičkou by měly nově fungovat pečovatelská služba a domov pro seniory, městské jesle, rehabilitační stacionář, azylový dům, odborné sociální poradenství, středisko terénních služeb či protialkoholní stanice. Nová organizace bude podle vedení radnice moci snáze čerpat dotace a lépe hospodařit.

Bude Strakula i novým ředitelem Centra sociálních služeb?

Strakula novinářům řekl, že jeho úkolem bude sloučení řídít a dohlížet na personální a majetkové přesuny. Na dotaz, zda se bude ucházet o funkci ředitele nového centra, řekl, že je taková úvaha zatím předčasná. „Nevylučuji to, ale nemůžu to vůbec teď ani potvrdit. Můj úkol je naprosto jasně časově definován,“ dodal.

Zdroj: red, ČTK, foto: red

Odpovědět

*