Mladým nadějným volejbalistům Příbrami se daří, prožili další vydařený víkend

O víkendu se v Ostravě konalo poslední 5.kolo před play off extraligy volejbalových kadetů. V sobotu časně ráno zavelel trenér E. Rosenbaum koloně aut, která se vydala směrem na Slezsko. První zápas čekal Sitex Příbram od 13:00. Naši kadeti byli na místě s dostatečným předstihem, aby se mohli koncentrovat na prvního soupeře. Tím byl Nový Jičín. Toto družstvo mám nedělalo velké potíže a přejeli jsme ho 3 – 0, po setech 20,18,15. První úkol byl splněn.

DSC_0192

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti Brnu. To už byl o poznání tvrdší oříšek! Infarktovou koncovku prvního setu bohužel prohráváme 31- 29! Naše kluky to ale nezlomilo a do druhého setu nastupují odhodlaněji a s větší chutí po výhře. Druhá i třetí sada patří nám po setech 21,20. Brňané ale nesložili zbraně, vrací úder a vítězstvím 25 -21 srovnávají na 2 -2. Jde se na poslední 5.set. I během něj děláme spoustu zbytečných chyb, zápas je vypjatý až do konce. Nakonec se štěstí přiklání na naší stranu, Brno porážíme 3 – 2. Za výhru si tentokrát připisujeme jen 2 body .

To je pro dnešek vše. Přesunout na ubytovnu, zvednout nohy nahoru a odpočívat, protože v neděli nás čekají v průběžném pořadí druhá Ostrava a první ČZÚ Praha. Jsme si vědomi, že zápas proti Ostravě nebude nic snadného, zatím jsme ji neporazili, ale nic není nemožné! Od začátku utkání ale chybujeme na všech postech, nic se nám nedaří. Ostrava si jde postupně pro zisk prvního, druhého i třetího setu. Skalp Ostravy se nám ukořistit nepodařilo, tak snad příště.

Před Příbramí je již jen vedoucí ČZU 

Před námi je už jen vedoucí mužstvo tabuky – ČZÚ Praha. Zápas začal s půl hodinovým zpožděním, a tak si říkáme: Ještě, že tu nejsme vlakem! První set je tahanice o každý míč, končí v náš prospěch v koncovce 27-25. I v druhém setu jsme Prahu přehráli, tentokrát 25 – 17. Vše se zdálo na nejlepší cestě k našemu prvnímu vítězství nad lídrem tabulky. Praha je však zaslouženě první a svoje kvality nám rázně předvedla ve čtvrtém setu. Je srovnáno 2 – 2. Jdeme do zkráceného pátého setu. V tom je lepší Příbram a vítězí! Kadeti tím symbolicky pomstili své starší vzory z A – mužstva, které v sobotu Praze podlehlo. Skvěle zahrál R. Suda na bloku ke kterému se přidali i ostatní kluci. Za výkon proti Praze trenér Rosenbaum pochválil i libero Dlouhého.

Počítáme body a už víme, že do play off jsme ve skupině s Prahou, Novým Jičínem a Hradcem Králové. Play off, se hraje v Českých Budějovicích od 5. do 8. března! Na to, že tohle příbramské družstvo je v extralize kadetů nováčkem, si vede velice dobře. Již postup do play off je veliký úspěch. Můžeme být na naše kadety pyšní! Mužstvo je složeno z nahrávačů Peterky a Rosenbauma, univerzála Veláta, smečařů Baráka, Hulpacha, Kloučka, blokařů R.Sudy, J.Sudy, Kadlece, Tejkala a libera Dlouhého.

Tuto neděli sehrály své zápasy v krajském přeboru mladších žáků i naše nejmladší naděje. V tělocvičně první základní školy se kluci utkali s mužstvem Rakovníka. Soupeře porazili během 15 minut! Kolín byl už o poznání lepší soupeř, ale i tak si mladší žáci s tímto protivníkem poradili a vyhráli 2 – 0.

Volejbalový víkend byl tedy z pohledu Sitexu Příbram celkem vydařený a bodově úspěšný, až na nevydařenou exhibici rozhodčích v utkání nejvyšší úrovně, tedy A – mužstva, které podlehlo doma ČZU Praha 2:3.

Odpovědět

*