Muž vyráběl drogy, kompletní varnu měl i na Příbramsku

policie2Slánští kriminalisté odhalili muže, který je podezřelý z výroby a distribuce pervitinu, hrozí mu deset let vězení. Podezřelý byl obviněn z nedovolené výroby a jiného nakládání s drogami, soud ve čtvrtek rozhodl o jeho vzetído vazby. ČTK to sdělila mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová. Podle mluvčí si obvinění vydělal výrobou drogy 250.000 korun.

Policejní akce trvala podle Šteinerové tři měsíce. „V úterý policisté ze zásahové jednotky zadrželi podezřelého třicetišestiletého muže v jedné obci na Kladensku,“ uvedla mluvčí. Kriminalisté ve stejný den odhalili i kompletní varnu na drogy na Příbramsku, kterou k výrobě využíval zadržený muž.
Ve varně nalezli policisté chemikálie, které se při výrobě drog používají. „Z roztoku by bylo možno vyrobit pervitin v hodnotě za několik set tisíc korun,“ uvedla Šteinerová. Policisté také našli 14 rostlin konopí a sušené marihuany, byly předány k dalším expertizám. Zajistili také několik desítek tisíc korun.
Zadržený muž drogy užívá a vyrobený pervitin údajně distribuoval na Kladensku i v dalších okolních okresech. Za trestnou činnost spojenou s výrobou a distribucí drog byl už v minulosti odsouzený.

Zdroj: red.

Odpovědět

*