Na podzim se v příbramském divadle bude pořádat přehlídka malých forem

divadlo logoDivadlo Antonína Dvořáka v Příbrami nachystalo na letošní podzim druhý ročník přehlídky divadel malých forem. Akce nazvaná Podzim na malé scéně bude zahrnovat tři představení pro dospělého diváka a jedno pro děti. Jde o pořady, které se kvůli intimnosti provedení nehodí na velké jeviště, řekl dnes novinářům ředitel divadla Petr Bednář. Návštěvníci se podle něj letos mohou těšit na herce Miroslava Etzlera, Danielu Kolářovou či Tomáše Pavelku.

Podzim na malé scéně loni nahradil někdejší Krasohledění, které řadu let zahajovalo kulturní sezonu v Příbrami a od jehož pořádání už organizátoři upustili. Přehlídku zahájí 6. října představení Divadla v Rytířské Smlouva. Následovat budou 14. a 20. října inscenace Buranteatru 39 stupňů a Malý princ v podání Divadla Viola. Závěrečným titulem bude 1. listopadu pohádka pro děti Čarovná rybí kostička od Naivního divadla Liberec. Podle Bednáře byla tato hra neformálně prohlášena za nejhezčí pohádku letošního prvního pololetí.

O vstupenky na přehlídku je podle ředitele zatím velký zájem. „Doufám, že to bude mít stejný úspěch jako loni. Prvního jsme začali s prodejem a skoro dvě třetiny lístků jsou pryč za tři dny,“ uvedl Bednář.

Příbramská malá scéna se má v budoucnu dočkat rekonstrukce. Projekt je do detailů hotový, kdy se v divadle objeví dělníci, bude ale záležet na penězích. Nyní je na malé scéně 146 míst, vyšší lidé mívají potíže se sezením, protože sál je koncipován spíš jako dětské divadlo. Po rekonstrukci by sedadel mělo být méně. Velká scéna má 488 míst.

zdroj: ČTK

Odpovědět

*