Na příbramském galavečeru ukončí kariéru boxerská legenda

IMG_2771 (1)Příbramský galavečer MMA GCF CHALLENGE: Back in the Fight 4 nebude jen večerem ve znamení MMA se silnou fightcard plnou zajímavých jmen, šampiona GCF, titulového zápasu a mezinárodních soubojů. Nebude také jen večerem k oslavám dvacetiletého výročí od založení klubu KBC Příbram. Bude také večerem, kde ukončí kariéru příbramská boxerská legenda Daniel Jerling.

„Organizátoři Back in the Fight 4 Ladislav Erdélyi a Petr Větrovský mi nabídli možnost rozloučit se v rámci tohoto večera s kariérou. Byl jsem jejich nabídkou poctěn a rozhodl se ji přijmout,“ potvrdil informaci Daniel Jerling.

Příbramský boxer a později zápasník K1 začínal s boxem v KBC Příbram, pod nímž zápasil celou kariéru. Podle jeho vyprávění to bylo před dvaceti lety a rozloučení s aktivní kariérou v rámci galavečera, který je zároveň oslavou dvaceti let od založení klubu KBC je opravdu symbolické. „Před dvaceti lety jsme tehdy s Jaroslavem Starkou a Ladislavem Erdélyim založili KBC Příbram. Později se k nám přidal trenér Viktor Vasilišin. Tím začala má kariéra. V ringu jsem strávil 20 let. Zažil jsem spoustu krásných chvil a jsem moc rád, že jsem mohl mít takovou kariéru,“ vypráví příbramský boxer, jenž má na svém kontě přes 150 zápasů, ve kterých více než stokrát opouštěl ring s pocitem vítěze.

Daniel Jerling získal také několik titulu mistra republiky, ale i Evropy a stal se amatérským mistrem světa. Vyhrál také světový pohár na Filipínách. Poté přestoupil k profesionálům a později začal zápasit i ve stylu K1. „Nejvíce si asi cením titulu mistra Evropy a světa v amatérech. Vysoko cením také vítězství ve světovém poháru na Filipínách a setkání s Mikem Tysonem. On byl vždy můj vzor. To už je však všechno pryč, mně je 40 let, mládí se dere dopředu a já končím. Jsem soudný, moje výkonnost již klesá a já už dál nechci přijímat další rány. Budu se nyní více věnovat své rodině,“ vysvětluje Daniel Jerling.

Zápasník jenž nastupoval ke svým zápasům do ringu většinou na znělku ze slavného filmu Rocky, tak zamává naposledy svým fanouškům 27.března na GCF CHALLENGE: Back in the Fight 4 v příbramské sportovní hale. Aby té symboliky při závěrečném loučení s kariérou nebylo málo, bude to v hale, kde Daniel Jerling zápasil naposledy, a i tehdy to bylo na Back in the Fight.

„Chtěl bych poděkovat všem, kteří mě podporovali včetně Jaroslava Starky, který mi finančně pomáhal po celou kariéru, svému trenérovi, kolegům v klubu, kamarádům, rodině a zkrátka všem, kteří mi fandili. Loučení pro mě nebude jednoduché, ale to je život. Já už si budu trénovat jen sám pro sebe. Odnesl jsem si z kariéry krásné vzpomínky,“ uzavřel Jerling.

Zdroj: red.

Odpovědět

*