Na šesti místech středních Čech platí první povodňový stupeň, bdělost platí i na Příbramsku

DCF 1.0Některým řekám ve středních Čechách dnes kvůli tání sněhu a deštivému počasí stoupaly hladiny. První povodňový stupeň, tedy bdělost, platil večer na šesti místech regionu. Zvýšené průtoky byly hlášeny zejména na Doubravě, Jizeře, Sázavě, Blanici a Berounce, vyplývá z informací Českého hydrometeorologického ústavu.

Ráno platila bdělost na Doubravě ve Žlebech na Kutnohorsku a Skalici v Zadním Poříčí na Příbramsku. Hladina Skalice ale v podvečer klesla pod hranici prvního stupně. Odpoledne této úrovně dosáhly Blanice v Louňovicích pod Blaníkem na Benešovsku a Sázava ve Zruči nad Sázavou na Kutnohorsku a v podvečer ještě Jizera v Bakově nad Jizerou na Mladoboleslavsku a Berounka ve Zbečně na Rakovnicku. Později večer začal platit první stupeň také na Sázavě v Kácově na Kutnohorsku.

Mladoboleslavští strážníci se kvůli stoupajícím hladinám Jizery a Klenice se večer připravovali na případné uzavření ulice V Podlázkách. „V případě, že se voda začne vylévat na komunikaci, je městská policie připravena k uzavření a odklonu dopravy a dle konkrétní situace na další opatření,“ uvedl kolem 18:00 ředitel městské policie Tomáš Kypta. Strážníci podle něj situaci průběžně kontrolují.

Déšť a odtávání sněhu zvedly hladiny řek na mnoha místech v Čechách, třetí povodňového stupně, tedy ohrožení odpoledne dosáhly jen Vydra v Modravě na Klatovsku a Otava v Sušici na Klatovsku. Meteorologové čekají večer ochlazování a ustávání srážek. V neděli by měly hladiny ještě stoupat ve středních a dolních úsecích, ale mají už překročit nejvýše první ze tří povodňových stupňů.

Zdroj: red, ČTK, foto: red

Odpovědět

*