Navštivte pičínskou pohádkovou zemi

picinChcete se podívat, jak vypadá země skřítků? Vydejte se do Pičína. Najdete tam čarovnou zemi a bezkonkurenčně největší koncentraci pohádkových bytostí v Čechách.

V překrásné podbrdské krajině najdete místo, kde výtvarnice, spisovatelka a ilustrátorka Vítězslava Klimtová vytvořila svou vlastní pohádkovou říši. Potkat tu můžete skřítky, čerty, Vodníka přehradního, Klubíčkovou babičku, elfíky a další fantastické bytosti. Všechny postavičky s láskou vyrobila a opečovává jejich autorka, ze všech koutků vyhlíží láska a opravdový cit.

Kdo je Vítězslava Klimtová?
Vítězslava Klimtová je spisovatelka, grafička, ilustrátorka, známá objevitelka pohádkové země plné strašidýlek, skřítků, víl, rusalek, které s trochou fantazie můžete najít ve svém okolí. Vytvořila dětmi oblíbené lexikony o strašidýlkách. Výstavy jejích děl se pořádají po celé České republice v galeriích, muzeích, hradech a zámcích.

Narodila se v Praze v roce 1941, dětství strávila v severních Čechách. V Jablonci nad Nisou maturovala na Střední umělecké škole bižuterní. Dále studovala na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.

V době normalizace nebyla její tvorba vítaná a tak se výtvarnice živila jako ilustrátorka. Věnovala se kresbě, akvarelu a nyní v posledních letech olejomalbě.

Co uvidíte?

Spoustu pohádkových bytostí, vil, skřítků a zvířátek vyrobených s láskou a s trochou čarodějného zaujetí. Postavičky vás osloví a okouzlí, možná objevíte i vysněného kamaráda vašeho dětství. Prozkoumáte Dračí sluj, Čarodějný sklep či Stezku skřítků. Je možné navštívit i Pohádkovou galerii či dětské dílničky, kde si děti mohou malovat a modelovat.

Otvírací doba
Otvírací doba je každý den 10:00 – 17:00 a délka prohlídky je individuální. Cena je 30 kč za osobu.

Zdroj: dobrisskoaktualne.cz, autor: Šárka Spáčilová

Odpovědět

*