Nejstarší dealerka drog v Čechách byla zadržena v Příbrami

policie4Nejstarší dealerka drog v Čechách, jiná metoda vaření pervitinu, nevšední přeprava omamné látky. To jsou nejzajímavější postřehy z akce, která nesla název LEOŠ. Příbramští kriminalisté na ní pracovali několik měsíců a dílek po dílku skládali mozaiku případu. V tomto týdnu zadrželi celkem 12 osob, z toho jsou nyní čtyři stíhány vazebně.

Hlavním výrobcem pervitinu byl 45letý muž z Jižních Čech, který dokázal vyrábět drogu jiným způsobem, než je obvyklé, stačila mu k tomu výborná znalost chemie. Omamnou látku vyráběl ve svém bytě, sousedé ani o ničem nevěděli. Jeho 75letá matka pak zajišťovala distribuci drogy prostřednictvím poskytovatele poštovních služeb, zásilky si v Příbrami následně vyzvedával 58letý muž. On pak zprostředkovával prodej několika dalším dealerům, kteří zásobovali celou síť narkomanů.

Při domovních prohlídkách byly zajištěny různé chemikálie, několik desítek tisíc korun a metamfetamin. Obviněným hrozí za zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy až deset let odnětí svobody.

zdroj: red.

Odpovědět

*