Nemocných s chřipkou a infekcí dýchacích cest je o 12 pct více

 Nemocných s chřipkou a infekcí dýchacích cest je ve středních Čechách o 12 procent více. V řadě zdravotnických zařízení platí zákaz návštěv. Na 100.000 obyvatel hygienici evidují 2008 nemocných. ČTK to dnes řekla vedoucí protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Lilian Rumlová. Ve středních Čechách začala minulý týden epidemie onemocnění infekcí dýchacích cest a chřipky.

V uplynulém týdnu nejvíce stoupl počet nemocných v okrese Praha-východ, a to o 163 procent. Počet nemocných zde činí 2204 na 100.000 obyvatel. O 30 procent nemocných přibylo na Berounsku. Nejvíce případů nemocných je v okresech Mělník, Benešov a Příbram. Naopak počet nemocných klesl například v okresech Kolín či Kutná Hora. „Zda už epidemie kulminovala, poznáme z dat z příštího týdne,“ řekla ČTK Rumlová.

Přibylo i nemocných chřipkou, a to o téměř 19 procent. Případů je nyní hlášeno 380, což je podle Rumlové adekvátní tomu, že je nyní období epidemie. Hygienici zaznamenali jeden případ závažného průběhu nemoci, úmrtí v souvislosti s chřipkou nemají hlášeno žádné.

V průběhu týdne vyhlásily zákaz návštěv například nemocnice v Benešově, Kolíně, Čáslavi, Mladé Boleslavi, Nymburce, Městci Králové, Klinice Dr. Pírka v Mladé Boleslavi, LDN Kralupy n. Vl. a LDN Roztoky u Prahy, zákaz trvá v nemocnici v Kutné Hoře a v řadě domů pro seniory. Na Berounsku byla uzavřena základní škola v Praskolesech.

Zdroj: ČTK

Odpovědět

*