Netradiční zážitek – astronomické pozorování

imagesPokud chcete zažít něco neobvyklého, máte ideální příležitost ve čtvrtek 5. února. Hvězdárna Žebrák totiž v tento den pořádá pravidelné pozorování hvězdné oblohy dalekohledy. Podmínkou je dobré počasí, tedy jasná obloha. Začátek akce je v 18 hodin.

Program pro děti

Večer je rozdělen na dvě části. Od 18 do 20 hodin je připraven zejména program pro děti. Ty se mohou těšit například na kreslený příběh o planetách, prohlídku kopule s hlavním dalekohledem, indiánskou pohádku či na astronomický dětský kvíz. Místa je doporučeno si zarezervovat, jelikož zájem bývá opravdu veliký. Rezervaci provedete nejjednodušeji přes telefon na čísle 602 530 515 nebo skrze webové stránky Hvězdárny Žebrák www.hvezdarnazebrak.cz.

Program pro dospělé

Na dětský program naváže část pro dospělé, také v délce trvání dvou hodin. Pro ně je připraven příběh meteoritu Žebrák, představení projektu pozorování denních bolidů, informace o přístavbě přírodovědného centra, promítání noční oblohy, vysvětlení orientace na obloze a představení aktuálních úkazů a souhvězdí. Vstupné na akci činí 30 korun pro dospělé, 10 korun pro děti a 50 korun je výše vstupného rodinného. Hvězdárnu v obci Žebrák naleznete v Pivovarské ulici.

Zdroj: red., foto: www.i60.cz

Odpovědět

*