Noční exkurze v Orlické přehradě a elektrárně

orlík24. července máte možnost zažít netradiční exkurzi v elektrárně Orlík. Právě předposlední páteční noc v měsíci červenci bude ve znamení prohlídek, jak interiérů, tak exteriérů vodního díla, které už více jak 50 let vydatně pomáhá energetické soustavě a stejnou dobu usměrňuje nevyzpytatelnou řeku Vltavu.

Exkurze do elektrárny a hráze Orlík pro skupiny probíhají celoročně, a to mezi 8:00 a 17:00 hodinou. V pátek 24. července tomu bude jinak, protože brána elektrárny Orlík se otevře až ve 21:00. Proč navštívit právě tuto exkurzi nám za pořadatele říká Martin Slavík: „Noční exkurze je bezpochyby příjemný letní zážitek. V roušce tmy se monumentálnost stavby vodního díla ještě více vyrýsuje, noční osvětlení zdůrazní přednosti tohoto díla, a člověk si rázem uvědomí šikovnost a preciznost našich předků. Noční prohlídka je také obohacena o historii.

Málokdo si dokáže představit život bez elektrického proudu, přičemž ještě před 60 lety to ve zdejším regionu bylo dost běžné!“ Pořadatelé dále prozradili, že každý příchozí dostane drobný dárek a že exkurzi je ideální spojit s dobrou večeří v okolí či koupáním, které je v kempech v severní části Orlického jezera stále bez problémů. Objednat si místa je velice jednoduché, stačí napsat e-mail na pisecko@email.cz nebo vytočit číslo 737 506 950. Bez předchozí rezervace není možné se noční exkurze zúčastnit.  Pro zájemce z větších dálek není problém zprostředkovat výhodné ubytování. Noční prohlídka není vhodná pro méně mobilní osoby, kočárky a děti do 6 let.

Zdroj: red.

Odpovědět

*