Nové vedení Příbrami zveřejnilo své výplatní pásky

Příbramská radnice zveřejnila platy starosty a místostarostů. Mluvčí města Pavlína Svobodová dnes ČTK sdělila, že nové vedení tak chce zabránit dohadům o výši svých odměn. Novinářům poslala kopie prosincových výplatních pásek starosty Jindřicha Vařeky (ANO) a místostarostů Aleny Ženíškové (ANO) a Václava Švendy (TOP 09).

Někdejšímu podnikateli a dosavadnímu akcionáři společnosti Ravak Vařekovi, který po podzimních komunálních volbách vystřídal v křesle starosty Pavla Pikrta zvoleného za ČSSD, náleží měsíční odměna 60.536 korun hrubého, která je stanovena nařízením vlády. Přibližně polovinu tvoří pevná složka a zbylou část příplatek podle počtu obyvatel a za řízení obce s rozšířenou působností. Vařekova čistá mzda tak v prosinci činila 41.696 korun.

Místostarostové berou podle stejného předpisu měsíčně 52.485 Kč, tedy 36.151 korun čistého.
„Považuji za nutné zdůraznit, že jsme na radnici rozhodně nepřišli vydělávat,“ prohlásil Vařeka. Podle Švendy chce být vedení radnice maximálně otevřené. „Nejinak tomu bude v otázkách našich výplat,“ řekl.

V Příbrami nyní vládne koalice ANO a TOP 09, která na radnici vystřídala sociální a občanské demokraty. ANO po volbách obsadilo v pětadvacetičlenném zastupitelstvu deset křesel, TOP 09 čtyři. Dva revoltující zastupitelé sice klub ANO opustili, změny ale nastaly i v řadách opozice. Nezařazenými se stali jeden zastupitel za KSČM a bývalý starosta Pikrt, který vystoupil po volbách z ČSSD, na jejíž kandidátce se do zastupitelstva dostal.

Zdroj: red.

Odpovědět

*