Novinky Sportovního zařízení města Příbram

plavečákO letošních prázdninách nám počasí moc nepřálo. Teplých dní bylo poskromnu a koupat se moc nedalo. Nuda ale určitě nebyla. SZM se celé léto zapojovalo do kulturních a sportovních akcí pořádaných pod záštitou města Příbrami, soukromých akcí, hostili mezinárodní hokejový turnaj žen, soustředění bruslařského klubu, Slávie a hokejových družstev z Čech i zahraničí, kteří k nám jezdí pravidelně, ale i družstva zcela nová. Atraktivitu SZM zajišťuje možnost širokého a komplexního vyžití. Družstva se zde ubytují, využívají ledy, sportovní halu a areál Nového rybníka pro tréninky, pro regeneraci bazén či saunu a mají tak vše co potřebují na jednom místě.

Na Novém rybníce se konala velkolepá dvoudenní oslava 800 let od založení města Příbrami, Fialka fest, koncert Jaromíra Nohavici a například partner jóga a cvičení na Nováku. Zavítal k nám i festival Z lásky k hudbě, pořádaný obchodním řetězcem Kaufland v českých městech. V areálu Nového rybníka jste se tak mohli setkat s předními českými umělci z hudební scény, jako jsou Monkey business, Chinaski, Wanastowi vjecy, Lucie Bílá, Petr Kolář, Jaromír Nohavica, Atmo music, Dara Rollins, Olga Lounová, Petr Bende, Jaroslav Uhlíř, Prago Union a další. Bavili Vás Youtubeři, Leoš Mareš i moderátoři z televize Nova.  Na zimním stadionu jsme pořádali mimořádné bruslení pro veřejnost a seniory. Od 18. 8. do 21. 8. byly využívány obě ledové plochy pro mezinárodní hokejový turnaj žen CZECH Women’s SUMMER CUP 2016. Turnaje se zúčastnilo pět družstev na klubové úrovni a to zástupci Ruského, Maďarského, Rakouského a Českého ženského hokeje. Tyto družstva patří ke špičce svých zemí. Jsou to několika násobní mistři republik, účastníci EWHC a EWCC. V Příbrami se tento turnaj konal poprvé a doufáme, že ne naposledy.

Na Nováku proběhl 27.8. koncert Lucie Vondráčkové. V letním kině se 26.8. po dlouhé odmlce promítalo a to film Kmotr, který si Příbramští občané sami odhlasovali. Po česku na zadku – je název akce, která proběhla 28. 8., 300 metrů dlouhá vodní skluzavka pro děti i dospělé v ulici Třída osvobození (od Aquaparku až po Q-klub).

Dále chceme veřejnost informovat o uzavírce Aquaparku, a to dne 2. 9. 2016. Otevřeno bude pouze od 6,00 do 8,00 hod, od 8,00 hod. bude probíhat sanitární den. Děkujeme za pochopení. Venkovní bazén bude za pěkného počasí v provozu.

Zdroj: red., autor: SZM Příbram

Odpovědět

*