NOVOROČNÍ PŘEDSEVZETÍ: Jaká jsou nejčastější? Byla i u Vás stejná?

Zdravý životní stylDo nového roku si řada z nás dávala nějaká ta předsevzetí. Jaká jsou skutečně ty nejčastější a proč je dobré je (ne)dodržovat?

1. ZHUBNOUT

Na vrcholu žebříčku nejčastějších novoročních předsevzetí je zcela jednoznačně zhubnout. Stejně jako ve světě, tak i v České republice se honba za štíhlou linií stala národním sportem a podle módních serverů a časopisů to nevypadá, že by se v nejbližší době měla stát obdivovaným sexsymbolem věstonická venuše. Není lepší naučit se mít ráda i s pár kily navíc a zaměřit se na věci, které jsou opravdu důležité?

2. PŘESTAT KOUŘIT

Toto předsevzetí je na druhém místě za touhou zhubnout. Kuřáci a kuřačky by určitě mohli vyprávět, jak náročné je s tímto zlozvykem seknout, obzvláště ve stresových situacích, kterým jsme vystavováni poměrně často. My radíme vydržet. Totiž i většina mužů potvrdí, že není nic asexuálnějšího než žena s cigaretou zapáchající jako popelník.

3. ZAČÍT SPORTOVAT

Další velmi časté předsevzetí úzce souvisí i s prvním bodem na žebříčku – hubnutím, protože bez pohybu kilogramy dolů prostě nejdou. Začít sportovat není ale dobré pouze kvůli vysněné postavě, ale je prokázané, že pravidelný pohyb nám prodlužuje život a také vyplavuje endorfiny a jistě se shodneme na tom, že na veselý obličej se dívá lépe než na kyselý. Je ale velmi těžké u tohoto odhodlání zůstat, dost často totiž končí s prvními pokusy.

4. JÍST ZDRAVĚ

Po zdravém jídelníčku touží čím dál více lidí, ale ne vždy se jim to podaří podle jejich představ. Dost častým argumentem, proč mnoho Čechů stále zůstává u špatných stravovacích návyků, je vysoká cena zdravých potravin. Pokud ale zásadně změníte životní styl včetně stravy, sníte toho podstatně méně a hlady strádat v žádném případě nebudete vzhledem k tomu, že vás zasytí více a na mnohem delší dobu.

5. NEDÁVAT SI PŘEDSEVZETÍ

Poslední předsevzetí, které se s přibývajícími roky objevuje čím dál tím častěji, zní nedávat si žádná předsevzetí. A tento bod určitě stojí za zvážení. Zaprvé budete ušetřeni rozčarování z případného nesplnění vašeho snu a zadruhé vhodná doba na změnu je kdykoliv během roku, proč tedy čekat až na nový rok.

Drtivá většina předsevzetí, která se snažíme od nového roku dodržovat, se týkají životního stylu, na jehož přehodnocení není nikdy pozdě! Takže típněte cigaretu a pořiďte si permanentku do fitka, taková rozhodnutí můžete dělat v každém ročním období. Ještě jedna rada na závěr – nevzdávejte se po prvním zaškobrtnutí a zkuste vytrvat, budete odměněni nejen dobrým pocitem!

Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*