„Nuda to nebyla, volejbal se musel líbit,“ říká příbramská rodačka Kossányiová po zisku dalšího titulu

Třetí titul včera získala smečařka Andrea Kossányiová v dresu volejbalistek Prostějova. Příbramská rodačka přišla do nejlepšího klubu v republice před několika lety jako velký tuzemský talent a mezi zahraničními hvězdami prostějovského klubu vyrostla ve velkou oporu moravského volejbalového klubu. Zahrála si během působení v Prostějově i několik ročníků Ligy Mistrů.

Smečařka Prostějova Andrea Kossányiová

Smečařka Prostějova Andrea Kossányiová

„Nuda to nebyla, volejbal se musel líbit,“ řekla 187 cm vysoká smečařka po výhře ve finále nad Olympem, odkud na Hanou odešla. Prostějov v Česku neprohrál za tuto sezonu ani jeden zápas a v play off neztratil ani set. „Máme takové cíle. Je to tak nastavené, musíme a bereme to, že to tak má být.“

Jednadvacetiletá Kossányiová má za sebou vydařenou sezonu. Především si pochvalovala postup ze skupiny Ligy mistryň do play off. „Dotáhly jsme to tam z vražedné skupiny, to bylo skvělé. Hlavně jsme bojovaly jedna za druhou,“ řekla a měla radost ze své hry. „Odváděla jsem celkem dobré výkony.“

„Přišla jsem jako totálně nepřipravená hráčka,“ říká Kossányiová

V Prostějově se dočkala třetího titulu v třetí sezoně. Sama cítí, že volejbalově roste. „Přišla jsem jako totálně nepřihrávající smečařka a tady jsem udělala velký krok. Ještě to není ono, mám velké rezervy, ale určitě je to pokrok,“ konstatovala.

Učí se hodně od všech zahraničních hvězd, které se v klubu střídají. Nad všemi ale vyzdvihla Brazilku Solange Soaresovou. „Ta mi hodně dala. Pomáhá po psychologické stránce. Se vším nám poradí a umí hodně jazyků,“ řekla Kossányiová.

Smečařka Prostějova Andrea Kossányiová

Smečařka Prostějova Andrea Kossányiová

Do Prostějova přišla jako sedmnáctiletá hráčka

Do klubu vpadla jako sedmnáctiletá a vzpomínala, že první půl rok byl těžký. „V Olympu jsme byly mladé holky, chodily jsme na gympl a najednou to byl skok někam, kde jsem neměla rodiče,“ vzpomínala. Musela si z ničeho nic sama prát i vařit. „Večery jsem trávila sama. Najednou mě hodili a plav,“ popsala Kossányiová.

‚Úřední‘ jazyk na palubovce Prostějova je vzhledem k mezinárodnímu týmu angličtina. I v té se musela rychle zlepšit. „Sice jsem měla angličtinu na gymnáziu a maturovala z ní, ale to neumíte, musíte se rozkecat. Udělala jsem pokrok, už se dokážu bavit. Když něco potřebuju, tak se dokecám,“ řekla volejbalistka.

V Agelu Kossányiová dospěla

Dá se tak říci, že Kossányiová během tří let v Prostějově dospěla. „Teď se mi asi budou všichni smát, ale asi jo, trošku,“ usmála se a vysvětlila, proč by se jí měl někdo smát: „Nevím, ale oni mě všichni mají za takové děcko. Asi tak působím.“

Po oslavách titulu v Prostějově se těšila na krátkou dovolenou. „Plácnu se u moře. Nejlepší je nic nedělat, ale nevím kam, asi nějaký Last minute,“ řekla.

Dlouho však odpočívat nebude – 17. května se musí hlásit na reprezentačním srazu v Brně.

Přejeme příbramské rodačce mnoho úspěchů jak v její ještě dlouhé volejbalové kariéře, tak i v jejím osobním životě.

Zdroj: red, VK Prostějov, čtk,  foto: VK Prostějov

Odpovědět

*