NZDM Bedna slaví půlkulatiny a otevírá své dveře veřejnosti!

Ponton, občanské sdružení, zve širokou veřejnost na den otevřených dveří nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Bedna. V rámci tohoto dne Bedna oslaví již 5 let svého provozu. Akce se uskuteční ve čtvrtek 12. 3. 2015 od 14:00 do 18:00.

10953377_10153052571135661_5229575519771358062_n

Jak to v Bedně vlastně vypadá? 

Má práce s mladými lidmi smysl? Kdo v Bedně pracuje a kdo ji navštěvuje? Na tyto a podobné otázky dostanou návštěvníci odpověď v rámci již každoročního dne otevřených dveří v Bedně.

„Máme radost, že můžeme společně letos oslavit už 5 let provozu Bedny a těšíme se na všechny, kdo se chtějí podívat, jak to u nás vypadá nebo se zajímají o to, jak konkrétně pracujeme s dětmi a mladými lidmi,“ zve veřejnost koordinátorka projektu Magdaléna Kočová.

A co zajímavého ještě návštěvníky v Bedně čeká?

 „Již tradičně se návštěvníci mohou těšit na krátké video, které jsme v Bedně natočili ve spolupráci se studenty příbramského gymnázia – GymTV. Jedná se o zbrusu nový Bedna klip, ve kterém se dozvíte, jak vidí Bednu děti a mladí lidé, kteří pravidelně využívají její služby,“  dodává Kočová. Během odpoledne vystoupí známý, mladý tanečník Jimi Jme a svou účast přislíbil také fotograf Dereck Hard, který tvoří publikace o mladých umělcích z ulice.

„Letošní rok bude ještě připraven speciální dopolední program pro hosty z řad našich dlouhodobých podporovatelů a spolupracujících subjektů. Představitelům města Příbram a zástupcům Středočeského kraje budeme prezentovat, jak se nám daří práce s dětmi a mladými lidmi, a co je v Bedně nového,“  vysvětluje Jakub Václavů, ředitel organizace. Na programu nebude chybět ani již zmiňovaný Bedna klip.

Bedna je sociální služba, určená pro děti a mládež ve věku od 11 do 20 let, které tráví rizikově svůj volný čas, anebo jsou ohroženy sociálním znevýhodněním. V současné době ji využije v průměru 37 dětí a mladých lidí denně. Zařízení nabízí svým klientům bezplatný prostor pro trávení volného času, poradenství, podporu v obtížných situacích a možnost doučování. V Příbrami působí již od roku 2010 a od ledna roku 2015 začal v rámci NZDM Bedna fungovat také terénní program pro děti ve věku 6-13 let.

NZDM Bedna

NZDM Bedna v Příbrami pracuje s dětmi a mládeží od roku 2010. Zařízení nabízí svým klientům bezplatný prostor pro trávení volného času, poradenství, podporu v obtížných situacích a možnost doučování. Od ledna 2015 začal v rámci NZDM Bedna fungovat také terénní program. Zařízení v roce 2015 finančně podporuje Nadační fond Albert, dále je financováno ze zdrojů MPSV a jsou podány žádosti na město Příbram. NZDM Bedna denně navštíví v průměru 37 dětí a mladých lidí. Provozovatelem NZDM Bedna je Ponton, občanské sdružení.

Ponton, občanské sdružení 

Občanské sdružení Ponton z Plzně působí již 19 let v sociálních službách určených pro děti a mládež z problematického sociálního prostředí. Provozuje dva nízkoprahové kluby (v Plzni a Příbrami), terénní program, zařízení pro předškoláky a jejich rodiče a spolupracuje s dětmi z výchovných ústavů a dětských domovů. Denně tak díky projektům pomůže až 100 dětem a mladým lidem ze sociálně problematického prostředí. Významně se tím podílí i na poli prevence kriminality ve městě Plzni i Příbrami.

Zdroj: red, Bc. Magdaléna Kočová, foto: red

Odpovědět

*