NZDM Bedna ve věku školáka

Bedna_NarozeninyNízkoprahového zařízení pro děti a mládež Bedna, které provozuje nezisková organizace Ponton, z.s. oslavilo dne 10. 3. 2016 šest let svého provozu.

Oslavy šestých narozenin klubu byly rozděleny do dvou částí – dopolední oficiální a neformální odpolední pro širší veřejnost. V rámci dopoledního programu Bedna přivítala 29 hostů z řad představitelů města Příbram, sociálních služeb a dlouhodobých podporovatelů a spolupracujících subjektů. Návštěvníci byli seznámeni s tím, jak se Bedně daří práce s dětmi nejen v klubu, ale také v terénu a s finanční situací projektu. „Byli jsme velice potěšeni, že naše pozvání přijal místopředseda města Příbram Mgr. Václav Švenda a paní Věra Kováčová, poslankyně parlamentu ČR, kteří svorně vyjádřili Bedně podporu,“ říká Magdaléna Kočová, koordinátorka NZDM Bedna.

Narozeninové odpoledne se pak již neslo v neformálním duchu. V Bedně se prostřídalo kolem stovky návštěvníků, pro které byl připraven bohatý program. „Pro nejmenší návštěvníky jsme připravili výtvarné dílny a výrobu náramků z gumiček, program nám dále zpestřilo vystoupení příbramské taneční skupiny Double Cookies a hudební vystoupení našich dětí z Bedny,“ dodává Kamila Zelená, kontaktní pracovnice NZDM Bedna. Od 16 h probíhala talentová soutěž „Bedna hledá talent“, do které se zapojilo několik dětí zpěvem, tancem či beat boxem. Porota z taneční skupiny Double Cookies udělila titul tříletému Nicolasovi za taneční vystoupení. Hosté dále měli možnost shlédnout tzv. Bednaklip aneb Bedna v kostce, který pro veřejnost natočili dlouholetí a pravidelní návštěvníci klubu. „Rádi bychom poděkovali všem, kteří k nám ve čtvrtek zavítali, vyjádřili nám podporu a užili si s námi narozeninovou oslavu. Příští rok se budeme opět těšit,“ dodává Magdaléna Kočová.

Bedna_Narozeniny2

Bedna_Narozeniny_3

Zdroj: red., autor: Magdaléna Kočová

Odpovědět

*