O víkendu se v Příbrami vykrádaly sklepy. Pozor na to!

policie3O víkendu policie přijala tři oznámení o vykradených sklepech v Příbrami. Z domu v ulici U Školy zmizelo kolo i s vybavením v celkové hodnotě 19 tisíc korun. V ulici 28. října vzal zloděj ze sklepní kóje také kolo a navíc ještě nářadí, škoda byla odhadnuta na osm tisíc korun. Ze sklepních prostor ve Slunné ulici kdosi odcizil kolečkové a zimní brusle v hodnotě šesti tisíc korun.

Na sklepy upírají zloději svou pozornost celoročně, ne jako na chaty, na které se specializují především v zimním období, kdy jsou tyto objekty opuštěné. Pachatelé dobře vědí, že lidé mají ve svých sklepních kójích jízdní kola, lyžařské vybavení, nářadí, náhradní pneumatiky a potraviny.

Předcházet těmto krádežím mohou občané už tím, že si rozmyslí, co ve svém sklepě zanechají uskladněné, nemělo by jít o nic hodnotného. Pokud tam takové věci přesto dávají, měli by dbát na zabezpečení, na kvalitní zámky. Petlice s visacím zámkem není pro zloděje žádnou velkou překážkou. Důležité je především řádné uzamčení vchodových dveří do domu i přístupových dveří ke sklepům a také nevpouštět žádné cizí lidi do budovy. Pomoci dopadnout pachatele mohou i sami obyvatelé tím, že si budou více všímat svého okolí a upozorní policii včas na pohyb podezřelých osob v domě.

Na konci června zavolal na tísňovou linku všímavý občan. Asi hodinu po půlnoci zaznamenal pohyb a světlo ve sklepních prostorách domu ve Školní ulici v Příbrami. Hlídka následně podle popisu zadržela 27letou ženu a o tři roky mladšího muže. Oba se snažili sklepním okénkem vytáhnout jízdní kolo, to se jim však nepodařilo a z místa odešli s nepořízenou. Pachatelé se tímto jednáním dopustili přečinu krádeže vloupáním, za to stanovuje trestní zákoník až dva roky odnětí svobody.

Zdroj: red.

Odpovědět

*