Obrovský úspěch žákyně ISŠ HPOS Příbram v soutěži s mezinárodní účastí

Kateřina Kuncová, tvořivá žákyně 1. ročníku oboru vzdělání Aranžér Integrované střední školy HPOS Příbram v soutěži „Karel IV. očima dětí“ s mezinárodní účastí získala úžasnou 2. cenu v kategorii prostorových prací. Soutěž vyhlásilo Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského v Praze k příležitosti 700. výročí narození krále a císaře Karla IV.

Soutěž byla určena pro všechny děti, žáky a studenty, od nejmenších tvůrců až po ty „téměř“ dospělé. Do výtvarné soutěže bylo přihlášeno 9 347 prací, z tohoto počtu pak 462 prostorových. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání věcných cen proběhlo 16. června 2016 v Praze. Ocenění předávala ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Kateřina Valachová.

V soutěži byla obrovská konkurence z celého světa. Účastnili se žáci ze škol z celé republiky, ale i z Anglie, Arménie, Austrálie, Belgie, Brazílie, Chorvatska, Irska, Itálie, Lucemburska, Německa, Nového Zélandu, Saudské Arábie, Slovenska, Ukrajiny, USA, Švýcarska a dalších zemí. Oceněné práce jsou vystaveny v budově muzea od 16. 6. 2016. Výstava potrvá do poloviny září. Možná by výstava mohla být vaším cílem o prázdninách, jako zpestřením výletu. Více podrobností najdete zde. 

Zdroj: red.

Odpovědět

*