Očima fanouška: Každý hráč zapadl do mozaiky jako puzzle do předem určeného místa

10915237_991740174170179_205584460399350922_nV odloženém zápase ze sobotního termínu na úterní, s magickým datem 13. ledna, se hostům ze severomoravské metropole výsledek příliš nevydařil. Reprezentačnímu trenérovi Zdeňku Šmejkalovi jeho svěřenci svojí hrou proti snaživě hrajícím domácím Kocourům vůbec neusnadnili jeho práci, a ten po vyčerpání „tajmů“ jejich úroveň hry nevylepšil ani mícháním se sestavou.

Jeho svěřenci spoustou nevynucených chyb, které kupili v  každém setu v těch nejnevhodnějších okamžicích, nahrávali sami Kocourům, aby je ti pak snadněji poslali do role odevzdaných. Ani nejvyššímu hráči na palubovce se zápas příliš nevydařil a jeho spoluhráči mu k lepšímu výkonu moc nepomohli. Ten v tomto vypjatém zápase, podtržený pověstnou drtivou kulisou příbramského publika, svoji úlohu tahouna mužstva neunesl. Jemu budiž na omluvu jeho mládí, ale kozáci v družstvu Ostravy jeho absenci nenahradili. Nechť si sami sáhnou do svědomí.

To na druhé straně sítě bylo vidět, že každý hráč zapadal do mozaiky mužstva jako puzzle do předem určeného místa v sestavě. Ta tentokrát neměla velkých problémů s hrou svou i soupeřovou. Chtělo by se říci, že vývoj zápasu se zlomil a  odpor ostravských byl otupen v prvním setu za stavu 16:15 pro domácí, kdy se  trenéru Dvořákovi povedl tah s dvojstřídáním Kusta a Hykše za Josefackého a Ulče, což dovedlo domácí tým k vítězství v tomto setu 25:22.

Druhý a třetí set, které oba  na výsledkové tabuli oznamovaly poměr míčů 25:16 pro domácí, znamenal konečný výsledek 3:0 na sety a zisk tří velmi cenných bodů do tabulky, ve které jsme se odpoutali právě od týmu Ostravy a přiblížili se k soupeřům v jejím středu.

Příští zápas odehrají Kocouři Euro Sitex na horké půdě Karlovarska, doma je uvidíme ve stejně vypjatém zápase proti rivalovi z „Budějc“. Bude-li z těchto zápasů ať už jakýkoliv bodový zisk hrát pro naše barvy, bude jen dobře. Abychom coby věrní fanoušci svému týmu opět pomohli, máme šanci v domácím zápase proti Jihostroji 24. ledna od 17:00 hodin.

Přijďte všichni ať je nás víc než dnešních 488 platících. Hráči se na Vás opět těší.

Zdroj: Jaroslav Buchar, foto: red