Odhodlanost, bojovnost, příbramské srdíčko… ani to však na Jihostroj nestačilo!

Příbramští volejbalisté zaslouží velké uznání! I v druhém zápase byli favorizovaným Jihočechům více než vyrovnaným soupeřem, přesto ani napodruhé zkušený Jihostroj porazit nedokázali a podlehli mu 1:3. V klíčové třetí sadě Kocouři nezužitkovali vedení 24:21 a v nervydrásající koncovce podlehli svému soupeři 34:36.

17830_10203559927388651_5524976520840752705_n

Domácí vstoupili do utkání vlažně a nechali si rychle ujet vlak s názvem Příbram. Ta snadno vedla 4:1 a Jihostroj musel zapnout na vyšší level. Znamenalo to zlepšit hlavně příjem. To se povedlo až v prostřední části hry. A když se k tomu navíc přidaly úspěšné bloky, začali kocouři ztrácet pevnou půdu pod nohama. Přesto se však s favoritem drželi. Zvrat přišel před koncovkou. Rozdílovými hráči byli Michálek a Kriško, kteří zásobili soupeře tvrdými projektily. Středočeši v nejdůležitějším okamžiku setu úplně vypadli z rytmu a sadu ztratili poměrem 21:25.

Druhá část byla v úvodu podstatně vyrovnanější. Zásadnější chyby začali v průběhu dějství dělat Jihočeši. Špatně četli hru a na síti byli s bloky pozdě. Kocouři tak měli dobré pole působnosti a dostali se na vedení 15:11. S tím rovněž pracovali dál a nerozhodilo je ani střídání domácích nahrávačů. Navíc vázla komunikace a Jihostroj byl v této pasáži daleko za svým soupeřem. Odpovídal tomu i stav. Příbram vyhrála druhou sadu 17:25 a mohlo se začít znovu.

Ani devět setballů Příbrami nestačilo

Naprosto katastrofální vstup přišel ze strany černobílých do setu číslo tři. Při technickém time-outu svítilo na výsledkové tabuli skóre 2:8 a to nevěstilo nic dobrého. České Budějovice propadaly na síti a stále se úplně nemohly vyrovnat s dobrým servisem kocourů. Povedlo se to až v závěru, tedy za minutu dvanáct, kdy domácí odvrátili tři setboly a byli zpátky ve hře o zisk třetího setu. To však ještě netušili, co se bude dít. Setboly se přelévaly ze strany na stranu a vše musel za stavu 35:34 rozlousknout až Tibitanzl, který volil překvapivě místo nahrávky zakončení, což Příbram nečekala. To znamenalo jediné. Blíže zisku druhého čtvrtfinále byl Jihostroj.

Asi nejvyrovnanější bylo čtvrté dějství. Jeho úvod sice lépe podchytili hosté, černobílí se ale včas probrali a srovnali krok. Dlouho se čekalo, kdo udělá první zásadní chybu před závěrem. Jihočeši nezvládli příjem a povolili kocourům odskočit. Za stavu 20:23 Jihostroj napnul všechny síly a když to vypadalo, že se zápas znovu přehoupne do tie-breaku, zaúřadoval univerzál Kriško a pomohl otočit a vybojovat druhou čtvrtfinálovou výhru. Výkon ještě není optimální, ale pro Budějovické je důležité, že vedou 2:0 na zápasy a mohou jet do středních Čech v klidu.

VK Jihostroj České Budějovice – Euro Sitex Příbram 3:1 (21,-17,34,23)

Rozhodčí:  Kořenek J., Dmejchal M.

Počet diváků: 789

VK Jihostroj České Budějovice: Mach, Kriško, Michálek, Tibitanzl, Zapletal, Fila, libero:  Hupka. Střídali: Kuliha, Habr, Pleva.

Euro Sitex Příbram: Böhm, Anděl, Józefacki, Čížek, Owens, Ulč, libero:  Juračka. Střídali: Kuchař, Dvořák

Filip Habr (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Zase to od nás nebyl optimální výkon, ale ukázali jsme větší bojovnost a zápas jsme ubojovali. Je to hrozně cenné pro další vývoj play-off.“

Jan Svoboda (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Já jsem mluvil o tom, že nebyla činnost, ve které by bylo jedno, nebo druhé družstvo lepší. Příbram lépe ztrátovala. To bývá zásadní klíč k vítězství, proto jsme dotahovali. Můžu pochválit kluky, že žádný stav nevzdali, rvali se s tím, a že jsme ty koncovky zvrátili a vyhráli.“

Martin Böhm (kapitán Euro Sitex Příbram): Uprostřed setů jsme byli lepší mančaft, vytvořili jsme si náskok, ale prostě jsme nezvládli koncovky. Neuhráváme lehké balony a z toho pramení naše prohry.

René Dvořák (trenér Euro Sitex Příbram): Před zápasem jsem kluky nabádal, že domácí budou hrát lépe. A oni hráli hůř. Vítězství jsme jim darovali. Nevím, čím to bylo. Jestli strach z výhry, nebo laxnost. Všechny sety jsme vedli, hráli jsme slušně, bylo vidět, že nás to baví, ale nebyli jsme schopni udělat poslední krok.

Odpovědět

*