Odstartoval již 9. ročník festivalu Kačeři

27276_113628742146348_1862278313_nV pátek 22. srpna odstartoval již 9. ročník festivalu Kačeři. Ti, kdo nevědí, tak se jedná o sportovně hudební festival nedaleko Březnice. Ti, kteří již navštívili, tak ví, že na tomto festivale najdou 3 pódia, fotbalový a volejbalový turnaj, mnoho volnočasového vyžití a také řadu přátel a kamarádů.

Letošní ročník měl několik vrcholů. Jedním z nich bylo páteční vystoupení kapely E!E, které předcházela předpremiéra dokumentu o „bývalém“ členovi této kapely, výborném zpěvákovi Bakčovi.

První den odstartovala kapela Pindy z Gindy

První den festivalu odstartovalo vystoupením dívčí kapely Pindy z Gindy na Internet Pb stage. Po nich následovaly koncerty dvou kapel, které má příbramské publikum již velmi zažité. Dekolt i Origami. Obě potvrdily svoje kvality a přitáhly před pódium několik desítek hudebních diváků.

V tu dobu již začaly znít v DJ stanu první beaty. Celou párty ve stanu měli na starosti kluci z Krastra sound, kteří s Kačery spolupracují již několik let. Za gramofony se dále vystřídali Dj Robo, Dj Czaryfug a José z Pb Jungle company a hlavním tahákem večera byl set české drumbassové ikony Bifiduse Aktifa.

Páteční večer skončil až kolem čtvrtá hodiny v noci

Na Internet Pb stagi začala atmosféra postupně houstnout a lidé přibývali. Po 22 hodině se na kačeří louce rozpoutalo doslova „peklo“. Na scénu totiž nastoupili „raubíři“ z Rožmitálu – The Streetfighters. Není překvapením, že za nimi dojela početná skupina fanoušků, kteří to opět rozparádili. Po krátké pauze a zvukové zkoušce se na věc vrhli E!E. Punková legenda, která si Kačery oblíbila a vystoupila zde již dvakrát. I nyní přitáhli „éčka“ pořádný kotel. Páteční večer skončil okolo čtvrté hodiny a všichni se již „soustředili“ na sobotní sportovní výkony.

Sobota ve znamení sportu

V sobotu 23. srpna se začali okolo osmé hodiny sjíždět účastníci RSI fotbalového turnaje. Mezi fotbalisty vládla pohodová atmosféra, ale došlo také na ostřejší zákroky. Do finále tradičního fotbalového turnaje se dostal Real Žežice spolu s březnickým týmem 1.FK Jehuda. Větší vůli po vítězství ukázali kluci z Žežic a odvezli si trofej pro vítěze turnaje.

Klání pod volejbalovými sítěmi se opět protáhlo do odpoledních hodin a vítězství v BBS volejbalovém turnaji vybojoval tým Divadla Příbram, který byl celý den povzbuzován pokřikem „Divadlo žije“.

Na festivalu jste si mohli zapůjčit kolo

Kromě fotbalu a volejbalu se návštěvníci Kačerů zabavili např. v půjčovně kol KOLORO, která byla jedním z nejpovedenějších bodů letošního ročníku. Dále si přítomní Kačeři opět vyzkoušeli chůzi na slackline. Po všech těchto aktivitách si unavení návštěvníci mohli odpočinout v chill out zóně, kde bylo vytvořeno sezení z palet a vycpaných pytlů.

V sobotu se jako první rozběhla Alternativní stage. Zde se prezentovali mladí umělci, kteří mají svoji kariéru před sebou. Kvalitu potvrdilo svým vystoupením Duo Sympaťáci, které dokázalo naplnit a rozesmát celý stan.

Vrcholem sobotního večera bylo vystoupení kapely Skyline

Internet Pb stage nabízela v sobotu asi nejkvalitnější program, který kdy Kačeři dokázali naservírovat. Vše odstartovaly kapely Avion a Sun Drive. Příjemným překvapením festivalu byli mladí k(K)luci z Bromouva, které jeden z organizátorů překřtil na „mladé Strokes“. Jejich koncert byl předzvěstí kvalitního hudebního večera. To potvrdili LUNO a hlavně Doctor Victor, ty již kačeří publikum znalo z vystoupení v KD Březnice. Z publika bylo slyšet“ „Zpátky do šedesátek“. Tak jako v pátek, přišel vrchol festivalu po 22. hodině. Na scénu totiž nastoupili Skyline. Velmi známá a populární kapela roztančila kotel fanoušků.

V tu dobu to již jiskřilo také v Djském stanu. Tam roztančil plný stan především Sonority, který předvedl svůj live set. Následně si vzal slovo legendární dj a ikona české taneční scény Dj Tráva. Při jeho setu byl na tvářích párty people vidět blažený úsměv z toho, že mají tuto legendu na louce v Kačerově.

Celý festival provázelo příjemné počasí, pohodoví lidé a také bezproblémová atmosféra. „Jsme rádi, že jsme opět dokázali pobavit přibližně tisíc lidí. Chtěli jsme kvalitu našeho festivalu opět posunout a podařilo se nám to hlavně díky dokumentu o Bakčovi, Red bull stanu, půjčovně kolo KOLORO, chill out zóně a také velmi kvalitnímu hudebnímu programu,“ řekl za organizátory Jan Štika.

Příbram žije jako jeden z partnerů

Kačeři opět pobavili a nyní se chytají na podzimní šňůru akcí. „Závěrem bychom chtěli poděkovat všem lidem, kteří nám s festivalem pomohli a bez jejichž pomoci bychom nemohli celou akci připravit. Velký díky pak patří také generálnímu partnerovi akce Internetu Pb a hlavním partnerům v čele s Ford Motor Louwman Příbram, NH Technic, Barvy Příbram, Příbram žije, Pila Martinice, Duve, RSI a BBSservis. Díky moc za spolupráci,“ uzavřel Vlastimil Ševr.

Zdroj: red.

 

Odpovědět

*