Petr Větrovský už ví, kde stráví Silvestr, a zároveň prozradil, že nepije alkohol…

IMG_0851Na otázky týkající se uplynulého i nacházejícího roku jsme se zeptali i zastupitele města Příbrami a generálního ředitele 1. FK Příbram,  Petra Větrovského. 

Jak byste zhodnotil uplynulý rok?

Rok 2014 bych po pracovní stránce zhodnotil jako jeden z neúspěšnějších, jaký jsem zažil. Na jaře se nám podařilo zachránit v Synot lize, v létě se nám podařilo prodloužit smlouvu s generálním partnerem, který je pro nás životně důležitý. Za vrchol roku 2014 považuji otevření naší fotbalové akademie, která je první svého druhu v celé republice. Zapsali jsme se tak do historie celého českého fotbalu, z čehož mám obrovskou radost. Tu mi dělají v roce 2014 i naši mládežníci, protože zde útočíme na historické tituly a to v kategorii U19, kde jsme v lize první a taktéž v kategorii U15. Pro město jako je Příbram je neuvěřitelné, že dokáže mít takový fotbalový dorost, který za sebou nechává nejen Spartu, Slavii, ale taká Ostravu, Plzeň, Olomouc, Teplice, Boleslav, Jablonec, Brno a další. Na druhou stranu ne všechno se mně a nám v tomto roce povedlo. Kaňkou zůstává neúspěch v komunálních volbách. Skončili jsme sice druzí, ale za úspěch to považovat nelze. Věnoval jsem volbám spoustu času a energie. Výsledek byl takový, jaký byl, a pro mě osobně zklamáním. Ale jak se říká, život přináší i porážky, a tohle je jedna z nich.

Jak a kde budete poslední den v roce trávit?

Již několik let trávím poslední den v roce doma se svou rodinou. Nemám rád hromadné akce a v poslední době jsem začal žít trochu zdravěji, kdy navíc vůbec nepiji alkohol. Nejsem celý rok skoro doma, takže se to pokouším alespoň částečně zlepšit vždy v jeho závěru:-).

Dáváte si novoroční předsevzetí?

Předsevzetí si nedávám, ale vždy si říkám, že bych si přál, abychom byli všichni zdraví a šlo to alespoň tak, jak to šlo do teď.

Jaké jsou Vaše pracovní/osobní plány v dalším roce?

Rád bych, aby se nám nadále dařilo rozvíjet naši akademii a neustále ji vylepšovat. Také bych si přál, abychom zvládli klub finančně stabilizovat a s prvním mužstvem mohli nabídnout divákům nejedno atraktivní utkání. V osobním životě je nejdůležitější zdraví pro celou rodinu a všechny blízké.

Co byste popřál obyvatelům Příbrami do Nového roku?

I když to bude znít jako otřepané klišé, tak bych jim popřál hlavně zdraví. Dnes je taková rychlá doba, všichni nestíháme, pořád se za něčím honíme, ale když pak jsme nemocní, tak si teprve uvědomujeme, co je nejdůležitější.

Zdroj: red.

Odpovědět

*