Pijte v březnu pivo, pomůžete svatohorskému sadu!

pivoKaždou březnovou neděli bude v restauraci Šalanda probíhat neobvyklá akce na pomoc svatohorskému sadu. Z každého tankového piva Krušovice Desítka a Krušovice Dvanáctka vypitého během březnových nedělí poputuje 10 Kč na podporu občanského sdružení Jiná krajina, které s vydatnou pomocí dobrovolníků a podporou města Příbram pečuje o svatohorský sad již od roku 2011.

,,Šalanda se nachází na rohu Dlouhé a Zahradnické ulice, kousek od vstupu do Svatohorských schodů. Od třešňového sadu nás tak odděluje jen pár řad domů. I proto jsme se rozhodli podpořit sympatický projekt občanského sdružení Jiná krajina a věnovat 10 korun z každé desítky a dvanáctky na obnovu sadu… Přijďte popít na zdraví svatohorské třešňovky,“ zve provozovatel restaurace Milan Herold.

„Doposud jsme starému třešňovému sadu pomáhali jen s pilkou v ruce. Během těch pár let, se nám podařilo, pravidelným čištěním náletů a sečením trávy, vrátit místu jeho přirozenou tvář. Teď jsme pro Příbramáky připravili možnost zapojit se do péče o sad zvedáním půllitrů. A v tom jsme my Češi přece nejlepší na světě! Věříme proto, že tato neobvyklá akce bude mít u příbramské veřejnosti pozitivní odezvu,“ usmívá se předseda sdružení Martin Šperl.

Společně s dalšími nadšenci staví pod ovocnými stromy lavičky s výhledem a zajišťují každoroční mulčování trávníků, aby se lidé na tomto jedinečném místě cítili jako doma. „Letos bychom chtěli třikrát během sezóny posekat trávu v sadu, aby starý sad zůstal přístupný návštěvníkům po celý rok. Požádali jsme znovu o grantovou podporu město Příbram, ale chybí nám dvanáct tisíc, kterými musíme do projektu přispět, řekl Martin Šperl.

Další informace naleznete na facebooku Restaurace Šalanda a facebooku Jiná krajina o.s.

Zdroj: red.

 

 

JK

 

 

 

Odpovědět

*