Počet dopravních nehod od začátku roku stoupl

22.9. ,k.o. Háje, mikrospánek, lehké zranění, 43 tisíc škodaOd začátku roku došlo na Příbramsku k 929 dopravním nehodám, což je o třináct více než předchozí rok. Zemřeli čtyři lidé, za stejné období roku 2014 nepřežilo nehodu na příbramských silnicích dokonce deset osob. S vážným poraněním skončilo v nemocnici 48 lidí a 212 osob utrpělo lehké zranění.

Poslední smrtelná nehoda se odehrála dne 26. září v katastru obce Bohutín. Devětaosmdesátiletý řidič zastavil své vozidlo u pravého okraje vozovky, vystoupil a přešel na levou stranu silnice. V době, kdy stojící automobil objížděl motocykl, se muž rozhodl jít zpátky ke svému vozu. Chodec po srážce s motorkou utrpěl velmi vážná zranění a po několika dnech v nemocnici zemřel.

V září řešili příbramští dopravní policisté 118 nehod. Jejich nejčastější příčinou byl nesprávný způsob jízdy a následně nedání přednosti v jízdě, a to v 10 případech. U dvou havárií byli motoristé pod vlivem návykových látek. Celkem 32 karambolů zavinila zvěř, od ledna evidujeme 183 nehod ze zvířaty. Na automobilech vznikla škoda přesahující pět milionů korun.

Zdroj: red., autor: Monika Schindlová

 

Odpovědět

*