Policejní pohádky v Příbrami

Koncem minulého týdne, dne 26. března se rozezněly zemí „ Policejní pohádky“. Jde o novou publikaci, která obsahuje 16 pohádek a příběhů. Jejím autorem je ostravský soudce Mgr. Roman Pokorný a byla vydána za podpory Moravskoslezského kraje. Do čtení se zapojili policisté napříč republikou, četli ve školách, školkách a v nemocnicích.

sLsmHwIQQAw6QpapsCPUwBxYrl3pAGOt3yFFHppgumgUXiKZBZ2UtVwTJpVonzIhRSs-rbM

Ani děti z Příbramska nebyly výjimkou, několik příběhů z knihy jim přečetla prap. Bc. Hana Boukalová z cizinecké policie. Zavítala na Základní školu v Jiráskových sadech v Příbrami. Její čtení si vyslechli žáci druhé třídy. Připravila si pro ně několik příběhů. Kniha nabízí povídání o ztracené Jitce, o pytláku Ondřejovi, o holčičce, co zapálila les, o ukradené tříkolce, o nalezeném prstýnku a mnoho dalších zajímavých vyprávění.

Dějem pohádek provádí policista Honzík a v závěru vždy ještě spravedlivý soudce Přemysl zopakuje správné pravidlo. Příběhy zahrnují časté protiprávní situace a dětem přibližují zásady bezpečného chování nebo je upozorňují, jakého jednání se mají vyvarovat. Uvnitř publikace, kterou policistka poté škole věnovala, je také CD, audiovizuální podobu pohádek načetli policisté i soudce. Poutavé ilustrace paní Šárky Nogové navíc přitahují děti ke čtení a nenásilnou formou se pak ratolesti seznamují s bezpečnostními zásadami.

cTdk7PcY2eUoM1tNvAp5EwnHew6YxZy18T8_cTFfVfHquutE6IpJ5kmcU2bVqN9yULRrft4

 

Zdroj: red, foto: red

Odpovědět

*