Policisté dopadli zlodějíčka s bohatou trestnou činností

Městská policie (2) Od května do začátku září „řádil“ v Příbrami 26letý zloděj. Za vinu je mu připisováno celkem 15 skutků a škoda ve výši čtvrt milionu korun. Chodil krást především do chodeb obytných domů, do kočárkáren, ale i do rodinných domů. Dvakrát vnikl do vozidla, jednou do garáže a v jednom případě přišel odcizit zboží do obchodu. Navíc na sebe převedl jízdní kolo a automobil, ačkoliv dobře věděl, že věci pocházejí z trestné činnosti. Většinou kradl jízdní kola, ale také alkohol, potraviny či nářadí. Odnesl si např. i golfový vozík v hodnotě sto tisíc korun nebo historické repliky zbraní.

Hlídka dotyčného, který má zabavený řidičský průkaz, nalezla spícího v kradeném autě, na němž byly kradené registrační značky. Policisté u zadrženého muže nalezli páčidlo a věci pocházející z krádeží. Obviněný je osobou, která nepracuje, požívá omamné látky, finanční prostředky si opatřuje nelegální činností a má bohatou trestní minulost. Kriminalisté ho dne 29. září obvinili z přečinu krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a z podílnictví. Za tyto trestné činy stanovuje trestní zákoník jeden rok až pět let odnětí svobody.

Občas mu při krádežích pomáhali 29letý a 36letý komplic. Starší z nich se ještě sám vloupal do obytného domu v Dobříši, kde ze sklepních prostor zcizil dvě horská kola a dvě minibike motorky. Způsobil zde škodu ve výši 80 tisíc korun. I jemu hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Zdroj: red., autor: Monika Schindlová

Odpovědět

*