Poznejte historii legendárních hraček Igráček

igracek_logoAž do 1. listopadu 2015 můžete v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem navštívit interaktivní výstavu FENOMÉN IGRÁČEK, která vám nabídne vhlédnout do historie, současnosti, vývoje i výroby hračky Igráček. Kromě původních postaviček Igráčka z období 70. a 80. let můžete spatřit i nové zmodernizované figurky. Výstavu si užijí jak děti, tak dospělí, kteří zavzpomínají na své dětství.

Expozice FENOMÉN IGRÁČEK obíhá postupně česká muzea a zámky. V Rožmitále pod Třemšínem probíhá už od 12. června 2015 a končí v neděli 1. listopadu 2015. Do Podbrdského muzea se můžete vydat každý den kromě pondělí v rámci otvírací doby 9:00–17:00 hodin. Vstupné za dospělou osobu činí 50 Kč, za dítě 30 Kč. Připravena je i soutěž o Igráčkův kufřík.

Hračka Igráček

Asi osmicentimetrová plastová figurka Igráček se začala vyrábět v roce 1976. Největší oblibě se Igráček těšil v období socialistického Československa. Igráček představuje různorodé lidské činnosti. Původně měl podobu zedníka, avšak během následujících let vznikaly další podoby Igráčka jako kuchaře, kominíka, námořníka, cestáře, skateboardisty, středověkého rytíře, policisty na motorce nebo na koni, hasiče a mnoho dalších. Výrobcem byla firma IGRA. Postavička má pohyblivé ruce, nohy i otáčivou hlavu. Dnes existuje zhruba 50 různých figurek.

Autor: Lucie Jeníčková, zdroj: red.

O autorovi

Odpovědět

*