Pozvánka za kulturou v měsíci březen

Divadelní představeníDivadelní klub nabídne  jump-blues i němé grotesky

Stejně jako v jiných měsících i v březnu můžete navštívit zajímavý program v příbramském D-klubu. Začít můžete již 2. března, kdy se zde uvede divadelní inscenace Osamělé večery Dory N. Annotace zní jasně: Dora, stárnoucí dcera Boženy Němcové, vzpomíná na život se slavnou matkou. V inscenaci účinkuje herečka divadla Semafor, Marta Falvey Sovová, která roli Dory Němcové zároveň považuju za jednu ze svých nejvýznamnějších rolí.

Filmové grotesky a hudba 50. let

Netradičně můžete zajít do příbramského D-klubu i v neděli, a to 15. března. Od 19 hodin se zde budou promítat němé filmové grotesky z 16 mm pásu za doprovodu klavírní hudby Jaroslava Slepičky. Jako obvykle je předprodej vstupenek pouze v divadelním klubu.

Třetí březnová akce je hudební. Uskuteční se ve čtvrtek 19. března a vstupné na ni činí 130 korun. Přestaví se vám kapela St. Johnny ve složení: Jan Stehlík, Pavel Plánka (bicí) a Zdeněk Wimpy Tichota (basa). St. Johnny je jediná kapela v ČR hrající jump blues 50. let.

Styl jump blues popisuje kytarista Jan Stehlík (St. Johnny), který kapelu v roce 2005 zakládal takto: „Jump blues vzniklo ve 40. letech v Kalifornii, proto se někdy též nazývá i delším názvem „west coast jump blues“. Je to veselejší a rychlejší forma blues, často s dechy a pianem, jejímž cílem je lidi pobavit a roztancovat, ne rozplakat. Kytarová sóla i doprovody jsou na hranici blues a swingu. Sóla jsou poskládána z melodických rifů, často prokládaných akordovými akcenty.“

Zdroj: red.

Odpovědět

*