Nemáte práci? Co třeba jít pracovat k policii? Ta právě nabírá nové tváře…

EPUoLWS1g4uzdQvMs1ka0u7GWE_nWRoBonBG7pGgMPk5GW4kdwsFxC6dcKc6KXwzd7WIv2EAby bylo možné zajistit např. rozsáhlé pátrací akce, bezpečnostní situaci, veškerá oznámení od občanů a mnoho dalšího, je potřeba mít dostatek sil a prostředků. V současné době ale nejsou všechna místa u Policie České republiky ve Středočeském kraji obsazena. Na středních školách nyní probíhají náborové aktivity, kdy jsou budoucí maturanti, kteří budou hledat během krátké chvíle uplatnění na trhu práce, informováni o možnosti ucházet se o práci u policie. Není to však nabídka pouze pro nové středoškoláky, ale i pro ostatní, kteří mají rádi práci s lidmi, snaží se pomáhat jiným, mají dar rozhodování i jednání a nechybí jim smysl pro spravedlnost.

Rozhodně se nejedná o stereotypní, ale jednoznačně o velmi zajímavou práci, která skýtá určité jistoty, především kariérní postup, zaměstnanecké výhody a sociální zabezpečení do budoucna. Jde např. o bezúročné půjčky, příspěvky na penzijní připojištění, ozdravné pobyty, ale i šest týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělání, nárok na odchodné již po 6 letech práce a po 15 letech služby dokonce doživotní výsluhový příspěvek.

Pro nově nastoupivší se jedná o práci v tzv. přímém výkonu služby – v uniformě, a to na obvodních odděleních nebo na dopravním inspektorátu. Základními podmínkami jsou: české občanství, věk nad 18 let, střední vzdělání s maturitou a bezúhonnost doložená opisem Rejstříku trestů. Fyzická, zdravotní a osobní způsobilost (psychologické vyšetření) je hodnocena a zkoumána až v průběhu přijímacího řízení.

V případě zájmu o práci u Policie ČR je možné kontaktovat personální pracovníky na adrese Na Baních 1535, Praha – Zbraslav.

Zdroj: red, foto: red

 

Odpovědět

*