Přestárlé městské autobusy v Příbrami: Poruchy, pálení motoru i případ, kdy autobusu došla nafta

Ožehavé téma, které se týká drtivé většiny Příbramáků! To je autobusová doprava ve městě i v jejím přilehlém okolí. Stále častěji se vyskytují stížnosti cestujících na stav těchto autobusů, který zřejmě není v některých případech optimální. Porucha motoru, nepřiměřený zvuk při jízdě nebo i případ, kdy došla autobusu nafta. Takové případy se v Příbrami skutečně staly. Kdy jim bude konec?

MHD Příbram

Některé autobusy dosahují v Příbrami i 17 – 18 let, mají za sebou statisíce kilometrů. Kdy dojde k jejich výměně? K částečně modernizaci vozového parku v našem městě sice dochází, ale pouze za starší vozy, které již nechtějí v jiných městech. Posledním případem je přesun 10 let starého vozidla z Teplic do Příbrami. Tento vůz je navíc i v barvách severočeského města.

„Stalo se mi již několikrát, že při jízdě autobusem po Příbrami, začal z vozidla unikat hrozný puch, jako by se něco pálilo…“, sdělila nám asi 40 letá Příbramačka Jana.

„Mě se zase stalo, že přišel za námi na zastávku ke Kauflandu řidič, že mu došla nafta, že odjíždí do garáží,“ přidala svůj postřeh paní Drahomíra.

I podle slov jednoho z řidičů příbramské městské dopravy není situace ideální. „Běžte se podívat do dílen, kde se autobusy opravují, ty jsou jak ze třicátých let…“.

Je skutečně situace v městské autobusové dopravě tak vážná? Napište nám i Vy, jakou s ní máte zkušenost…

Zdroj: red, foto: red

 

 

Odpovědět

*