Prezident Zeman se vydá na třídenní cestu Středočeským krajem

Středočeský kraj se připravuje na druhou oficiální návštěvu prezidenta Miloše Zemana. První třídenní cesta hlavy státu po regionu se uskutečnila předloni v říjnu a letos koncem dubna by ji měl Zeman zopakovat. Prohlédnout by si tentokrát mohl například protipovodňová opatření na Mělnicku a Berounsku. Kraj už pro Hrad připravil návrh programu a čeká na odpověď, řekl dnes novinářům hejtman Miloš Petera (ČSSD). 

Zeman

„Předložili jsme mu naši představu jeho třídenního výjezdu, měl by navštívit další místa v rámci Středočeského kraje,“ uvedl Petera. Zeman by si podle něj mohl prohlédnout například cukrovar v Dobrovici na Mladoboleslavsku spolu s tamním muzeem cukru. Zástupci kraje mu chtějí ukázat i okolí Milovic na Nymbursku či Rakovnicko, kde má být tématem návštěvy sociální politika a zaměstnanost.

V Brandýse nad Labem u Prahy chtějí zástupci hejtmanství prezidentovi představit některé kulturní a sociální projekty, na Mělnicku přístaviště na Labi a protipovodňové zábrany. Tématem výjezdu do Zdic a Hořovic na Berounsku má být kromě protipovodňových opatření také doprava. „To jsou věci, se kterými bychom chtěli prezidenta seznámit,“ dodal Petera.

Předloni Zeman navštívil i kutnohorskou Philip Morris

Předloni Zeman navštívil mimo jiné kutnohorskou tabákovou firmu Philip Morris, kde promluvil k zaměstnancům. Zamířil i na Příbramsko, do rodného Kolína nebo do Nymburku. Prezident pravidelně cestuje i po dalších regionech v republice.

Zdroj: ČTK, foto: red

Odpovědět

*