Příbram chce do zimy otevřít zařízení pro bezdomovce

bezdomovecPříbram chce do zimy otevřít nízkoprahové zařízení pro bezdomovce. Půjde zřejmě o kontejnerové nebo mobilní buňky připojené ke kanalizaci, vodovodu a elektřině, v nichž by lidé bez přístřeší našli útočiště zejména při silných mrazech. Původně mělo toto zařízení vzniknout v areálu technických služeb, to by ale bylo příliš nákladné, řekl dnes novinářům starosta Jindřich Vařeka (ANO).

Cílem je podle něj nabídnout lidem bez přístřeší základní pomoc, to znamená místo, kde by se mohli ohřát a kde dostanou polévku. Nyní ve městě tato možnost není.

Radnice chtěla původně za dva až tři miliony korun vybudovat zázemí pro bezdomovce v areálu technických služeb, ukázalo se však, že by se celkové náklady kvůli zanedbanému stavu střechy, vodovodu a kanalizace dostaly na devět milionů korun. Chce proto raději vsadit na kontejnerové řešení, mobilní buňky, v krajním případě otevřít třeba i vytápěný stan. Nejdříve se ale musí najít vhodné místo. „Intenzivně pracujeme na tom, abychom to do zimy měli,“ uvedl starosta.

Podotkl, že dnes ráno, kdy bylo chladněji, uviděl před radnicí bezdomovce jen v tričku, který se třásl zimou. Uvědomil si díky tomu, že Příbram je jedním z posledních měst, které nemá vhodné zařízení pro tyto lidi. Poslal dotyčného alespoň na sociální odbor, kde muži dali kabát, aby mu bylo teplo.

zdroj: ČTK, foto: www.vejnar.com

Odpovědět

*